فارس/ یکی از موضوعات جلسه کارگروه میراث فرهنگی استان مازندران بررسی روند ساخت مسجد جامع ساری بود.
پس از ارائه توضیحات کارشناس میراث فرهنگی استان مازندران درباره روند ساخت مسجد جامع سیف‌الله فرزانه مدیرکل از عدم همکاری اوقاف مازندران در تأمین اعتبارات گلایه کرد.
این گلایه‌ها با واکنش قربانی معاون اوقاف مازندران مواجه شده است.
قربانی با اعلام اینکه مقرر شد که سهم اوقاف مازندران در این پروژه مشخص شود و اوقاف هم با توجه به سهم اعتباری از محل موقوفات برای تکمیل این پروژه اقدام می‌کند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعلام اینکه شهرداری عملیات اجرایی را شروع کرده است، گفت: مقرر شده که اداره‌کل راه و شهرسازی ۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه اختصاص دهد.
در ادامه استاندار مازندران با اعلام اینکه اوقاف، راه و شهرسازی و میراث برای تکمیل این پروژه به‌صورت ویژه ورود پیدا کنند، گفت: پیمانکار فراتر از تعهدات خویش برای تکمیل این پروژه عمل کرده و باید تلاش کنیم که منابع مالی پیمانکار به‌صورت مناسب تأمین شود.
احمد حسین زادگان با اعلام اینکه قرار بود یک ضلع مسجد جامع ساری تا ایام عید به بهره‌برداری برسد، خاطرنشان کرد: اعضای شورای شهر هم در این ارتباط مصوبه‌ای داشتند و مقرر شده بود که از محل مدیریت بحران هم اعتبارات ویژه‌ای اختصاص پیدا کند تا معاون عمرانی این موضوع را پیگیری کند.
مسجد جامع ساری، ۲۱ تیرماه سال ۹۷ در آتش سوخت، علت آتش‌سوزی اتصالی سیم‌های برق اعلام شد.
میزان خسارت به مسجد جامع ساری ۱۰ میلیارد تومان اعلام شد که بعدها این رقم تغییر کرد.
بنا بر اطلاعات دریافتی خبرنگار فارس از مسؤول بهسازی مسجد جامع ساری در حال حاضر این پروژه با پیشرفت ۶۰ درصدی مواجه است.
مسجد جامع ساری در دوران فعالیت محمد اسلامی استاندار سابق مازندران دچار آتش‌سوزی شده بود که اسلامی از وزیر سابق راه و شهرسازی قول دریافت اعتبار ۵ میلیارد تومانی را دریافت کرده بود؛ در حال حاضر اسلامی در قامت وزیر باید نسبت به تحقق این اعتبار اقدام کند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9