تسنیم/ علی صفری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که با موضوع ساماندهی تعطیلات نوروزی و ارائه خدمات بهتر به مسافرین و گردشگران با حضور معاون عمرانی استاندار برگزار شد، اظهار داشت: استان قزوین در ایام نوروز به عنوان نزدیک‌ترین مقصد به استقبال گردشگران می‌رود و برنامه‌های متنوعی همچون برگزاری جشنواره فرهنگ و سنن ایرانی از سوم تا نهم فروروین ماه در سرای سعدالسلطنه را در نظر داریم.
وی تاکید کرد: قبل از فرارسیدن سال جدید اولین پیاده راه سبزه میدان افتتاح می‌شود تا مقدمه ای برای پیاده راه های دیگر بوده و در سراسر کشور نگاه انسان محوری جایگزین خوردو محوری شده و به عنوان یک موضوع فرهنگی در دستور کار قرار گیرد.
صفری عنوان کرد: در بحث حمل و نقل رایگان نیز اتوبوس هایی برای بازدید گردشگران از بناهای تاریخی در نظر گرفته شده که مجموعه سافاری پارک نیز شامل این بازدید ها می‌شود.
وی عنوان کرد: 5 جشنواره عیدانه در قزوین برگزار می‌شود که امروز اولین جشنواره در پارک مشاهیر برپا شد، همچنین برگزاری مراسم در گلزار شهدا نیز از دیگر برنامهاست.
شهردار قزوین عنوان کرد: در حوزه فصاسازی شهری، تهیه فضایی شادی و با نشاط با برگزاری جشنواره‌ها و تغییر منظر و سیمای شهر را خواهیم داشت که در شعار نوروزی امسال نیز به پاکیزه بودن قزوین اشاره شده است.
وی عنوان کرد: در حوزه بحران جلسات متعددی برگزار شده و مجموعه بحران به صورت اماده باش به ویژه در چهارشنبه سوری به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کنند.
صفری افزود: در باراجین و اماکن گردشگری تحت پوشش شهرداری همچون حمام قجر خدمت رسانی به گردشگران صورت خواهد گرفت و برنامه‌های فرهنگی نیز در نطر داریم تا با مشارکت میراث فرهنگی، گردسگری و صنایع دستی و معاونت عمرانی استانداری بتوانیم میزبان خوبی برای هم‌وطنان باشیم.
وی گفت: موضوعات مرتبط با محله بلاغی از سال های قبل در استان مطرح بوده و دارای گذشته طولانی است اما در اخرین طرح جامع شهر، قرار بر این شد برای این محله برنانه‌ای با قابلیت گردشگری در نظر گرفته شود تا با نگاه حل مشکلات شهروندان و دسترسی شهروندان و نگاه گردشگری مراحل اجرایی ان پیش رود.
شهردار قزوین تاکید کرد: در کلیه نقاط کم‌برخوردار شهر قزوین همچون چوبیندر، ناصر اباد، اقبالیه و غیره برنامه‌های نوروز همچون سال گذشته که با استقبال خوبی روبرو بود برگزار می‌شود.
وی عنوان کرد: در سال گذشته مشارکت خوبی با میراث داشتیم چرا که هدف مشترکی در میان بود و شاهد افزایش 30 درصدی گردشگری در استان قزوین بودیم.
شهردار قروین افزود: استان قزوین بیش تر از انکه مقصد گردشگری باشد، معبر گردشگری بوده که به دلیل نزدیکی به تهران است اما سال گذشته با افزایش چشمگیر ماندگاری گردشگران در استان روبرو بودیم و امیدواریم نزدیک‌ترین مقصد به مقصد گردشگری تبدیل شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9