ایرنا/رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: افزون بر 82 طرح بهداشتی درمانی امسال در محدوده شهرستان های زیر پوشش این دانشگاه به بهره برداری رسیده است.
دکتر محمد هاشمی شهری اظهار داشت: خانه بهداشت، مرکز جامع سلامت، تسهیلات زایمانی، اورژانس پیش بیمارستانی و جاده ای، مرکز خدمات جامع بیماری های مزمن غیر واگیر و غیره از مهمترین طرح های افتتاح شده امسال دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
وی افزود: از آنجایی که ساختار طرح های عمرانی در حوزه سلامت کاملا تخصصی بوده اظهار نظر در خصوص طرح های عمرانی حوزه بهداشت و درمان نیازمند توان کارشناسی، فنی، حقوقی و اداری لازم است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان تاکید کرد: با جهش های مطلوب در حوزه بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان، این استان علاوه بر فراهم کردن امکانات درمانی برای شهروندان خود توانایی پذیرش بیماران خارجی را نیز دارد.
وی ادامه داد: چشم پزشکی، انکولوژی و رادیوتراپی، درمان ناباروری، جراحی پلاستیک و ترمیمی، گوش و حلق و بینی، تشخیص قبل از تولد تالاسمی، تحقیق و درمان بیماری های عفونی و گرمسیری از مهمترین محورهای توسعه گردشگری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
استان سیستان و بلوچستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستانهای شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستانهای زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستانهای ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c