ایرنا/ علی خدایی روز سه شنبه در گفت و گویی افزود: از تاریخ یادشده، هفته ای دو رام (شامل یک سرویس رفت و یک سرویس برگشت) برای این مسیر درنظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه ساعت و روز تعیین شده برای رام رشت - مشهد بزودی اعلام می شود، تصریح کرد: قیمت بلیط برای هر نفر در سفر یک طرفه ( رفت یا برگشت) حدود 150 هزار تومان تعیین شده است.
وی با یادآوری اینکه قطار رشت - تهران نیز در دو رام ( رفت و برگشت) به صورت روزانه در این مسیر برقرار است، افزود: در صورت استقبال مردم ، سرویس های قطار افزوده می شود ضمن آنکه با تقاضای شهروندان، سرویس قطار رشت - قزوین نیز برقرار خواهد شد.
خدایی همچنین از راه اندازی قطار گردشگری در مسیر تهران - رشت خبر داد و گفت: با توجه به زیبایی های طبیعی این مسیر ، بنا داریم پس از تعطیلات نوروزی قطار گردشگری راه اندازی شود.
وی ادامه داد: توقف در نقاط گردشگری در این مسیر ریلی و تماشای زیبایی های طبیعت منطقه از برنامه های پیش بینی شده برای این قطار گردشگری است البته برنامه ریزی ها به گونه ای انجام می شود که هیچ تداخلی با حرکت قطارهای عادی نداشته باشد.
راه آهن قزوین - رشت به صورت یک خطه، از ایستگاه سیاه چشمه در شمال غرب قزوین و قبل از شهر تاکستان از خط آهن اصلی تهران - تبریز منشعب شده و با گذر از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان، منجیل، رودبار، رستم آباد و امامزاده هاشم ادامه مسیر داده و به ایستگاه رشت می رسد.
راه آهن قزوین - رشت 53 دستگاه تونل به طول 22 کیلومتر دارد؛ همچنین بزرگترین پل راه آهن کشور به طول یک هزار و 430 متر روی سد منجیل ساخته و برای احداث این خط ریلی حدود 9 کیلومتر پل بزرگ و 22 میلیون متر مکعب خاکبرداری و خاکریزی شده است.
نیمه اسفندماه امسال راه آهن قزوین - رشت با حضور رئیس جمهوری و هیأت هایی خارجی، به طور رسمی افتتاح شد و اولین مسافران آن، 120 نفر از خانواده های معظم شهدا بودند که به مشهد مقدس عزیمت کردند.
در حال حاضر روزانه قطار رشت - تهران ساعت هشت صبح از تهران به سمت رشت و ساعت 18 از رشت به سمت تهران حرکت می کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0