ایرنا/کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از اواخر وقت روزچهارشنبه سامانه جدید بارشی وارد این استان می شود.
پیام مساعدی افزود: ضمن افزایش پوشش ابر و وقوع بارش های پراکنده در روزهای پنجشنبه و جمعه، به سبب وزش باد شدید جنوبی طی این دو روز سواحل استان مواج و متلاطم پیش یبینی شده است.
وی بیان کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده آرامش نسبی جو و دریا در سطح استان طی امروز و فرداست.
مساعدی ادامه داد: انتظار می رود در ساعت هایی از بعد از ظهر و عصر با افزایش نسبی سرعت وزش باد شمال غربی روی دریا در قسمت های جنوبی استان، خلیج فارس تا حدودی متلاطم شود.
وی اظهار داشت: از روز پنجشنبه با افزایش ناپایداری های جوی و وزش باد شدید خلیج فارس تا روز دوشنبه هفته آینده به تناوب مواج و متلاطم است.
مساعدی افزود: در این مدت بویژه در روزهای پنجشنبه و یکشنبه هفته آینده سرعت وزش باد جنوبی شرقی به 60 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از سه متر افزایش می یابد.
وی گفت: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در طول روز وزش ملایم باد، در هنگام صبح در برخی نقاط مه رقیق و از فردا بتدریج همراه با افزایش ابر پیش بینی شده است.
مساعدی ادامه داد: دراین مدت جهت وزش باد بطورغالب شمال غربی تا غربی (گاهی شمال شرقی) با سرعت 10 تا 30 کیلومتر در ساعت و در سواحل جنوبی در ساعت هایی از بعدازظهر تا شب 16 تا 40 کیلومتر در ساعت و از صبح فردا متغیر با سرعت هشت تا 28 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.
وی اظهار داشت: برای 24 ساعت آینده ارتفاع موج دریا 30 تا 90 سانتی متر و در سواحل جنوبی درساعت هایی از بعد از ظهر تا شب 60 تا 120 و در فاصله از ساحل تا 150 سانتی متر پیش بینی می شود.
مساعدی گفت: فردا در بندر بوشهر جزر اول دریا ساعت 05:31، مد دریا ساعت 12:00 و جزر دوم ساعت 18:46 خواهد بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22