آخرین خبر/معاون مهندسی و پدافند غیر عامل سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: اهداف سپاه از احداث و نگهداری فضای سبز شامل پدافند غیرعامل، نشاط و شادابی، اقتصاد مقاومتی و مدیریت انرژی می باشد.
سرهنگ پاسدار علیرضا ملاشاهی، معاون مهندسی و پدافند غیر عامل سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با عنایت به تنوع اقوام و مذاهب در استان سیستان و بلوچستانو لزوم وحدت و همدلی آنان و پیشرو بودن سپاه پاسداران در این راستا طبق سنوات گذشته روز درختکاری در استان با عنوان کاشت درخت وحدت و دوستی با دعوت از خانواده معظم شهدا، سران طوایف و اقوام، علماشیعه و سنی و مسئولین استان در سطح سپاه سلمان برگزار شد.
وی افزود: با توجه به شرایط نامساعد اقلیمی استان و خشکسالی های اخیر الویت سپاه سلمان حفظ و نگهداری فضای سبز موجود، اجرای آبیاری مکانیزه، کاشت گونه های گیاهی مثمر، مقاوم و بومی استان با نیاز آبی پایین می باشد.
سرهنگ پاسدار ملاشاهی درخت زیتون را از جمله درختان مثمر مقاوم به شرایط خشکسالی و شوری خاک و آب و همچنین آفات و امراض دانست و بیان کرد: که بر همین اساس سپاه سلمان اقدام به احداث باغ زیتون در ستاد سپاه سلمان نموده است.
معاون مهندسی و پدافند غیرعامل سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همچنین از برنامه های روز درختکاری در سال جاری کاشت نهال به یاد 27 شهید اصفهانی حادثه تروریستی جاده خاش-زاهدان و 2 شهید ناحیه نیکشهر و همچنین کل شهدای استان می باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c