ایرنا/جشن تکلیف افزون بر 400 دانش آموز دختر مدارس خاش سیستان و بلوچستان در گرامیداشت ماه مبارک رجب و در آستانه پایان سال روز سه شنبه برگزار شد.
در این آئین دانش آموزان 9 مدرسه ابتدائی شهرستان خاش رسیدن به سن تکلیف و انجام عبادت خود را جشن گرفتند.
دانش آموزان خاش با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری و اقامه نماز، آمادگی خود را برای انجام فرائض و احکام دینی اعلام کردند.
حجت الاسلام غلامرضا دهقان امام جمعه شهرستان خاش در این مراسم گفت: انجام عبادت و تکلیف از دستورات مهم دینی بوده که فرزندان عزیز در جامعه اسلامی باید از بزرگترهای خود یادبگیرند و آن را در زندگی فردی و اجتماعی بکار گیرند.
مولوی یعقوب حسین بر رابط نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت خاش هم بیان کرد: دین مبین اسلام، دین رحمت و خیرخواهی و دین محبت و گذشت و ایثار است و همه اقشار جامعه اعم از بزرگ و کوچک باید به مبانی آن پایبند باشند.
خالد کرد مدیر آموزش و پرورش خاش نیز اظهار داشت: برپائی مراسم جشن تکلیف با هدف آماده کردن دانش آموزان برای انجام وظایف شرعی و دینی و نیز اجرای دستورات دینی و قرآنی و مانوس شدن با قرآن و نماز و احترام گذاشتن به پدر و مادر و بزرگترها و حفظ حجاب و عفاف صورت می پذیرد و خوشحال هستیم در تربیت صحیح اسلامی فرزندان مسلمانان سهم داریم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c