ایرنا/رئیس اداره پیشگیری های امنیتی و انتظامی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال وبختیاری از اجرای طرح ناامن سازی محله های پرخطر توزیع موادمخدر صنعتی از طریق تهیه نقشه خطرپذیری با همکاری بسیج خبر داد.
سعید رحمانی افزود: این طرح در راستای فرامین مقام معظم رهبری و در خصوص اجرای برنامه های مصوب شورای اجتماعی کشور در قالب برنامه پیشگیری از تولید و توزیع موادمخدر صنعتی با همکاری بسیج و ناجا در اداره پیشگیری انتظامی وامنیتی درحال اجراست.
وی اظهار داشت: با توجه به گستردگی و فراگیری مصرف موادمخدر صنعتی که استفاده از آن احتیاج به تدابیر ویژه و اورژانسی دارد، طرح ناامن سازی محیط های تولید و توزیع موادمخدر صنعتی با هدف ناامن سازی مقاصد فروشندگان مواد مخدر اعم از خرده فروش و عمده فروش در دست اجراست.
رحمانی افزود: با تهیه نقشه های خطرپذیری محلات آلوده، ناامن سازی این محلات در دستور کار قرار گرفت و اصل کار برعهده بسیج قرار گرفته است.
به گفته وی، برای اجرای این طرح آموزش های لازم در حوزه قانون به کارگیری سلاح و بازرسی بدنی و خودرو، دستگیری، بدرقه و نگهداری متهم، سلاح شناسی، تعقیب و مراقبت، شناسایی شگرد و محل های جاسازی مواد مخدر، قانون مجازات اسلامی، حفاظت گفتار و آموزش کنترل خشم، تاب آوری به نیروهای مسلح معرفی شده و از سوی سپاه به عنوان ضابطان قضائی و از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ارائه شده است.
رحمانی، مشارکت مردمی و بهره گیری از خرد جمعی مهمترین را عامل پیشگیری از توزیع و مصرف موادمخدر در جامعه دانست که این مهم نیز در سامانه سجام معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در راستای ثبت و پیگیری تخلفات در زمینه قضایی آماده به کار است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3