باشگاه خبرنگاران/فرماندار جیرفت از بهره برداری سه طرح آبخیرداری با تامین اعتبار ۲۰ میلیاردریالی از محل صندوق توسعه ملی در این شهرستان خبر داد.
احمد امینی روش گفت: طرح‌های افتتاحی جیرفت شامل پروژه آبخیزداری در روستای ساویدان جبالبارز، دهستان دلفارد و دهستان اسفندقه در بخش مرکزی جیرفت است.
فرماندار جیرفت گفت:بهره برداری سه طرح آبخیرداری با تامین اعتبار ۲۰ میلیاردریالی از محل صندوق توسعه ملی در این شهرستان انجام شد.
فرماندار جیرفت تصریح کرد: با آبگیری این طرح‌ها شاهد اثرات مثبتی از قبیل: کنترل سیل و رسوب، افزایش و تقویت سفره‌های آب زیرزمینی و همچنین ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستائیان خواهیم بود.
وی افزود: تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی، کاهش سیل خیزی و بهره‌وری بهینه از نزولات آسمانی، ارتقای آگاهی‌های عمومی و توسعه مشارکت مردم نیز از دیگر اهداف آبخیزداری است.
امینی روش همچنین به احیای قنوات اشاره کرد و گفت: قنات اسفندقه و گِوِر چندین سال پی در پی با خشکسالی مواجه بودند که با انجام فعالیت‌های آبخیزداری احیا شدند و امروز مردم از آب آن قنات‌ها استفاده می‌کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00