باشگاه خبرنگاران/جاذبه‌های گردشگری مناطق مختلف استان کرمان در مستند تلویزیونی "کرمانا" به تصویر کشیده می‌شود.
کرمانا عنوان مستند تلویزیونی است که به همت شبکه مستند سیما با موضوع و محوریت گردشگری کرمان تولید می‌شود و در ۱۳ قسمت به معرفی جاذبه‌های مناطق مختلف استان می‌پردازد.
نشست هماهنگی و همکاری‌های لازم برای تهیه و تولید مستند "کرمانا" به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور تهیه کننده و کارگردان این مستند تلویزیونی، نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و ارگان‌های مربوطه برگزار شد.
معاون امور عمرانی استانداری کرمان در این نشست با اعلام آمادگی استان برای انجام هماهنگی‌های لازم جهت تولید این مجموعه مستند عنوان کرد: استان کرمان با توجه به ظرفیت‌های بالایی که در حوزه گردشگری دارد از تولید این مستند استقبال می‌کند و نهایت توان خود را در این حوزه به کار می‌گیرد.
سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی ادامه داد: آمادگی لازم وجود دارد تا براساس زمانبندی و برنامه‌ای که توسط تیم تولیدی مستند "کرمانا" ارائه می‌شود، پشتیبانی‌های لازم را انجام دهیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان با اشاره به اینکه هماهنگی‌های بین دستگاهی را نیز پیگیری خواهیم کرد، عنوان کرد: نتیجه این مستند برای استان کرمان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به رونق گردشگری استان کمک می‌کند.
آیت‌اللهی‌موسوی افزود: استان کرمان ۷۰۰ اثر تاریخی ثبت ملی دارد ۷ اثر تاریخی ثبت جهانی را به خود اختصاص داده و می‌طلبد این ظرفیت‌ها به کشور معرفی و شناسانده شوند.
مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی نیز با اشاره به اثرگذاری گردشگری در توسعه استان بیان کرد: مستند کرمانا با توجه به شیوه ساخت و به دلیل نزدیکی به واقعیت می‌تواند تصویر خوب و مثبتی از کرمان در ذهن بیننده ایجاد کند ضمن اینکه پشتوانه پژوهشی به مجموعه اعتبار بالایی می‌بخشد.
عباس تقی‌زاده، نگاه جدید به جاذبه‌های گردشگری استان کرمان و معرفی ظرفیت‌هایی که تاکنون دیده نشده‌اند را خواستار شد و ادامه داد: آیین‌ها و حتی لهجه‌های بومی و محلی نقاط مختلف استان می‌تواند به جذابیت این مجموعه مستند بیفزاید.
وی فاصله گرفتن از نگاه کلیشه‌ای به جاذبه‌ها و توجه مردم شناسانه در روایتگری مجموعه را پیشنهاد کرد.
تهیه کننده و مجری طرح مجموعه مستند "کرمانا" نیز اظهار داشت: هدف تولید این مجموعه مستند معرفی جایگاه‌ها و ظرفیت‌های مختلف میراث فرهنگی، محیط زیست، صنایع دستی، فرهنگ، آداب و رسوم به دلیل جاذبه‌ها و بازدهی بالای آن‌ها است.
میترا روحی‌منش با بیان اینکه برای تهیه این مستند ۶ ماه کار تحقیقی و پژوهشی انجام شده است افزود: برای تولید این مستند یک همت استانی نیاز است و امیدواریم تجربه موفقی را در کرمان شاهد باشیم.
وی عنوان کرد: تصویربرداری این مجموعه مستند از ابتدای اردیبهشت ماه به طور رسمی کلید می‌خورد و تیمی شش نفره در مدت زمان دو ماه به جمع‌آوری تصاویر و روایتگری جاذبه‌های گردشگری استان کرمان می‌پردازند.
مجموعه مستند "کرمانا" به سفارش شبکه مستند سیما و در ۱۳ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای به معرفی جاذبه‌های گردشگری مناطق مختلف استان کرمان می‌پردازد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00