فارس/ مدیرکل استاندارد آذربایجان‌غربی گفت: امسال به واحدهای تولیدی و اصناف آذربایجان‌غربی به دلیل عدم رعایت استانداردها ۴۳۷ مورد اخطار و تذکر ابلاغ شده است.
منصور جلایر، در ارتباط با تعداد اخطارها و تذکرهای ابلاغی در سال جاری اظهار کرد: امسال به واحدهای تولیدی و اصناف آذربایجان‌غربی به دلیل عدم رعایت استانداردها ۴۳۷ مورد تذکر و اخطار ابلاغ شده است.
وی با بیان اینکه امسال همچنین ۵۰ مورد اعلام جرم به واحدهای متخلف استان صورت گرفته است، افزود: از این تعداد ۴۸ مورد اعلام جرم به دلیل نداشتن پروانه کاربرد علامت استاندارد، یک مورد به دلیل جعل علامت استاندارد و یک مورد دیگر نیز به دلیل عدم رعایت استانداردها بوده است.
مدیرکل استاندارد آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه امسال ۱۹ پروانه کارشناسی استاندارد حقوقی و حقیقی در سطح استان صدور و تمدید شده است، ادامه داد: همچنین در ۱۱ ماهه امسال ۳۷۸ مورد پروانه مدیران کنترل کیفیت تایید صلاحیت شده صدور، تمدید و تجدید شده است.
وی با بیان اینکه هفت مرکز آموزشی دارای تایید صلاحیت در سطح استان وجود دارد، عنوان کرد: امسال ۳۶ مورد صدور تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های همکار و ۶۰ مورد تمدید تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های همکار آذربایجان‌غربی انجام شده است.
در آذربایجان‌غربی یک هزار و ۲۴۱ واحد تولیدی مشمول مقررات استاندارد اجباری وجود دارد که از این تعداد ۲۶۶ مورد غیرفعال و ۹۷۵ مورد فعال هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b