ایرنا/فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: یک تن و 583 کیلوگرم تریاک در عملیات مقتدرانه پلیس در شهرستان های خاش و ایرانشهر کشف شد.
سردار محمد قنبری روز چهارشنبه در این باره اظهار داشت: ماموران مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان با کار اطلاعاتی به سرنخ هایی از قاچاق محموله سنگین مواد مخدر توسط اعضای یک باند حرفه ای از مناطق مرزی به شهرستان های ایرانشهر و خاش دست یافتند.
وی افزود: تیم های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، با کنترل شبانه روزی تحرکات اعضای این باند سرانجام روز گذشته 2 تیم از اعضای این باند مسلح که قصد جابجایی محموله سنگین مواد مخدر را داشتند شناسایی و تحت نظر قرار دادند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: در نحستین مرحله ماموران مبارزه با مواد مخدر خاش در مسیر قاچاقچیان کمین زده و آنان را درحالیکه با استفاده از چهارپایان در کوه های اطراف این شهر قصد جابجایی مواد به استان های همجوار را داشتند غافلگیر کردند.
وی ادامه داد: با تیراندازی قاچاقچیان که در ارتفاعات موضع گرفته بودند، تکاوران جان برکف پلیس نیز آتش پرحجم خود را به سمت آنان روانه کردند که این مقابله به مثل، سوداگران مرگ را مجبور کرد تا بارهای خود را رهاکرده و پا به فرار بگذارند.
سردار قنبری بیان کرد: در پاکسازی از این محل 59 کیسه تریاک به وزن 608 کیلو گرم کشف شد.
وی افزود: ساعت یک بعد از نیمه شب ماموران پلیس با تیم دوم از این باند که قصد جابجایی مواد از جاده خاش به ایرانشهر را داشتند در حوالی منطقه تیغ آب روبرو شدند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: قاچاقچیان که با یک دستگاه خودرو 405 نقره ای رنگ با شیشه های دودی در حال جابجایی مواد بودند با مشاهده علائم و دستور ایست پلیس به سمت ماموران شلیک و با سرعت زیاد از محل گریختند و پلیس پس از تعقیب و گریزی موفق به توقیف خودروی مورد نظر شد.
وی خاطرنشان کرد: قاچاقچیان که زمینگیر شده بودند به ناچار خودرو را رها کرده و با استفاده از تاریکی شب و عوارض زمین به سمت تپه ها و کوه های اطراف متواری شدند.
سردار قنبری اظهار داشت: در بازرسی از خودروی توقیفی 975 کیلوگرم تریاک کشف شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c