تسنیم/ علینقی حیدریان ظهر امروز در همایش طبیعت که با حضور قضات و دادگستری شهرهای دامغان، میامی، شاهرود و بسطام در مسجد روستای طرود برگزار شد با تأکید بر حفظ منابع طبیعی و احساس تکلیف مردم اظهار داشت: عده‌ای سودجو در نواحی بیابانی استان سمنان با هدف کسب درامد اقدام به قطع تاغ و فروش آنها می‌کنند که مستلزم عزمی همگانی در برخورد با این‌گونه افراد است.
وی با اشاره نقش درختچه‌های تاغ در تثبیت شن‌های روان و جلوگیری از گسترش بیابان افزود: این درختچه‌ها از انتشار گردوغبار در نواحی روستایی و شهری حاشیه کویر و جلوگیری می‌کند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با بیان اینکه مردم می‌توانند در امر شناسایی و دستگیری مجرمان به‌منظور جلوگیری از نابودی تاغ زارها همیار منابع طبیعی باشند گفت: محاکم قضایی باید در برخورد با مجرمان با جدیت برخورد کنند.
حیدریان تصریح کرد: با دقت و جدیت تمامی پرونده‌های مربوط به حمل و کشف زغال و تاغ توسط محاکم قضایی پیگیری می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: گیاه تاغ مقاومت زیادی در برابر خشکی و گرما دارد و برای جلوگیری از گسترش کویر از آن استفاده می‌شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان بیان داشت: گشت‌های شبانه‌روزی مأموران حفاظت منابع طبیعی انجام می‌شود؛ بنابراین انتظار ما از محاکم قضایی برخورد قاطع با متخلفان است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c