ایرنا/ پژمان صالحی فر روز چهارشنبه در گفت و گویی افزود: استان سمنان از نظر شاخص اهدای خون به ازای هر یک هزار نفر نیز در کشور گوی سبقت را از استان های دیگر ربوده است.
وی با بیان این که شاخص اهدای خون در استان سمنان نسبت به متوسط کشوری بالاتر است، ادامه داد: اکنون براساس شاخص اهدای خون به ازای هر یک هزار نفر، 46 نفر در استان سمنان اهدا کننده خون هستند.
وی ابراز داشت: در بین شهرستان های استان سمنان، دامغان با 87 درصد بالاترین جمعیت اهدا کننده مستمر خون و شاهرود با 78 درصد کمترین جمعیت اهداکننده مستمر خون را دارد.
صالحی فرد با بیان این که استان سمنان در شبکه ملی خون رسانی، معین استان های تهران و سیستان و بلوچستان است، تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تا پایان بهمن ماه، 16 هزار و 800 واحد خون و 15هزار و 500 واحد پلاسما به تهران و زاهدان ارسال شده است.
وی اظهار داشت: در همین مدت 37 هزار نفر به پایگاه های انتقال خون استان سمنان مراجعه کردند که براساس نیاز، خواسته اهدا کننده و تاییدیه پزشک 29 هزار نفر موفق به اهدای خون و سه هزار و 200 نفر موفق به اهدای پلاسما شدند.
مدیرکل انتقال خون استان سمنان گفت: از ابتدای سالجاری تا پایان بهمن ماه، 32 هزار نفر در استان سمنان موفق به اهدای خون و پلاسما شدند اما بر اساس برنامه ریزی تا پایان امسال باید 35 هزار نفر اهدا کننده داشته باشیم و برای جبران این عقب ماندگی سه هزار اهدا کننده خون نیاز است.
در استان سمنان پنج پایگاه اهدای خون در شهرستان های سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار وجود دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c