تسنیم/ محمدتقی آبایی ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد با اشاره به طرح اشتغال روستایی اظهار داشت: در رابطه با تسهیلات اشتغال روستایی سهم استان مرکزی 312 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده که به استان ابلاغ شده است.
وی افزود: از این مبلغ 91 میلیارد تومان سهم دستگاه‌های حمایتی شامل کمیته امداد، بنیاد شهید و بهزیستی و 221 میلیارد و 600 میلیون تومان سهم سایر اقشار بود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: در رابطه با سایر اقشار خوشبختانه تا امروز 100 درصد برنامه ابلاغی به استان در بانک‌های عامل مصوب و تعداد یک‌هزار و 414 طرح در بانک‌های عامل مصوب شده که پیش‌بینی می‌کنیم سه هزار و 424 فرصت شغلی جدید را در استان مرکزی به وجود بیاورند.
آبایی بیان کرد: از این رقم مصوبه در استان مرکزی تا به امروز یک‌هزار و 158 طرح با رقم 156 میلیارد تومان توسط بانک‌های عامل پرداخت شده که دو هزار و 549 فرصت شغلی جدید را در استان مرکزی ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: در رابطه با بند «ب» تبصره 16 قانون بودجه که شامل تسهیلات مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی است، برای کمیته امداد خوشبختانه 37 میلیارد تومان ابلاغی تخصیص داده شده و عملکرد قابل ملاحظه‌ای کمیته امداد و بانک‌های عامل در این حوزه داشتند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی عنوان کرد: در رابطه با سازمان بهزیستی هم که رقم آنها 13 میلیارد و 900 میلیون تومان بود تا امروز 11 میلیارد تومان به استان تخصیص داده شده و بهزیستی هم عملکرد قابل قبولی در این زمینه داشته است.
آبایی اضافه کرد: در زمینه مشاغل خانگی هم 14 میلیارد و 500 میلیون تومان به استان تخصیص داده شده که تا امروز 12 میلیارد تومان متقاضی به بانک‌های عامل معرفی شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f