فارس/ سردار کیومرث عزیزی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: در سال جاری در رابطه با اخلال در نظم اقتصادی پرونده‌ای به ارزش ۸۸ میلیارد ریال در استان تشکیل شده است.
وی افزود: در خصوص پول‌شویی با ارزش ۵۲ میلیارد ریال، رباخواری ۳۲ میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال، اختلاس یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال پرونده تشکیل شده است.
فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان اینکه به ارزش ۱۶ میلیارد ریال پرونده مالیاتی در استان تشکیل شده عنوان کرد: در خصوص زمین‌خواری نیز ۴۱ پرونده تشکیل شده که هزار و ۷۸۴ هکتار زمین توسط متصرفان غیرقانونی آزاد شده است.
عزیزی با اشاره به آمار قتل در سال جاری گفت: در سال جاری ۱۷ فقره قتل اتفاق افتاده که نسبت به مشابه سال گذشته ۳۵ درصد کاهش یافت، همچنین در حوزه پلیس آگاهی هیچ‌گونه آدم‌ربایی صورت نگرفته است.
وی با اشاره به وقوع جرم جعل در استان نیز گفت: ۷۰۳ فقره جعل در سال جاری صورت گرفته که نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: کلاه‌برداری در سال جاری هزار و ۷۷۶ فقره اعلام شده که نسبت به سال قبل ۶ درصد افزایش داشته و ۹۹۲ فقره جرم کلاه‌برداری کشف شده است.
عزیزی از افزایش ۵۶ درصدی کشفیات کالای قاچاق در استان خبر داد و اظهار داشت: ۴۶۸ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان کشف شده که در این خصوص هزار و ۳۵۲ فقره پرونده تشکیل و ۴۲۸ دستگاه خودرو توقیف و هزار ۲۰۱ نفر نیز دستگیر شدند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f