آخرین خبر/ روزنامه نگار با سابقه مازندرانی با انتقاد از عملکرد نمایندگان مازندرانی در خانه ملت اظهار داشت : متاسفانه اغلب موضع گیری های نمایندگان مازندرانی در خانه ملت با نگاه پوپولیستی و آماتوری است که این وضعیت نشان دهنده عدم آشنایی و عدم اشراف آنان در ساختارهای سیاسی قدرت به ویژه ناتوانی در لابی گری و قدرت چانه زنی است.
کوروش غفاری چراتی گفت:وقتی نماینده ای در صحن علنی مجلس بصورت کوچه بازاری فریاد می زند و از حرکات و اقدامات خود تصویربرداری می کند و در فضای مجازی منتشر می کند حکایت از آن دارد که برد و نفوذ کلام این فرد در همین حد است و کسی در مجلس برای حرف و نظر او ارزشی قائل نشده است و البته او با این اقدامات سعی دارد به شهروندان حوزه انتخابیه خود بگوید که من از منافع شما دفاع کردم!
وی افزود: نماینده اگر به معنای واقعی نماینده باشد باید مواضع و منافع مورد نظر استان و حوزه انتخابیه خود را در فرایند تدوین قانون در کمسیونها پیگیری کند نه اینکه در صحن علنی مجلس که مرحله رای گیری و تصویب قانون است همانند افراد ناشی فریاد بزند و اظهار نظر کند و باعث خنده دیگران شود!
این روزنامه نگار گفت: لا اقل در دو مسئله مهم ایجاد منطقه آزاد و همچنین در موضوع انتقال آب دریای خزر به سمنان ، نمایندگان مازندرانی نشان دادند که چیزی در چنته ندارند .
غفاری چراتی گفت: نماینده ای که در دو دوره نمایندگی اش در مجلس نتوانسته با رایزنی و لابی گری برای آسفالت و بهسازی چندکیلومتر محور بین شهری حوزه انتخابیه خود- که علی رغم وظیفه قانونی خویش قولش را بارها به ساکنان منطقه داده است-گشایشی ایجاد کند و هرازگاهی با نامه نگاری های عامیانه با وزارتخانه های مختلف و سخنرانی های آتشین سعی در القای تاثیرگذاری و پیگیری در موضوع مزبور دارد حقیقتا مصداق چه توصیفی است؟
این روزنامه نگار گفت: مواضع اغلب نمایندگان مازندرانی مشتمل بر تکروی و رویکردهای آماتوری است در حالیکه برای رسیدن به نتیجه مطلوب در فرایند قانون گذاری لزوما عملکرد تیمی و لابی سیاسی منتج به نتیجه خواهدشد.
وی افزود: هم اکنون اکثر نمایندگان استان در مجلس با انباشت وعده های نامحقق مواجه هستند که در موسم انتخابات و اخذ رای به ساکنان حوزه انتخابیه خود داده اند و در طول سالهای گذشته هرگز نتوانسته اند در تحقق آن اقدامی مناسب را به انجام برسانند.
این فعال رسانه ای با اشاره به اهتمام شماری از نمایندگان به امورات جاری اداری استان و دخالت در عزل و نصب مدیران سطوح پایین در مقیاس شهرستانی گفت: این وضعیت نشان دهنده ناتوانی آنان در ارائه طرح و برنامه راهبردی در راستای منافع عمومی استان و مشغول شدن به روزمرگی است.
غفاری چراتی گفت:متاسفانه در چندسال اخیر آنچه مردم استان از مواضع نمایندگان استان به یاد دارند ناظر بر افتراق و اقدامات جزیره ای است که نشان دهنده عدم درک آنان از منافع کلان استان می باشد.
وی با اشاره به افزایش تحلیل سیاسی شهروندان از وضعیت عمومی جامعه و عملکرد نمایندگان کنونی در خانه ملت گفت: قطعا نمایندگان فعلی با توجه به عملکردشان در دوره کنونی مجلس، برای ماراتن اسفند 98 راهی بسیار دشوار در پیش دارند و اسامی اغلب نمایندگان حاضر در کانون گزینش مردم قرار نخواهد گرفت و اقبال عمومی با چهره های جدید و همچنین بانوان کارآمد خواهد بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9