باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل انتقال خون استان فارس گفت: با توجه به کمبود خون در استان از شهروندان درخواست می‌شود برای اهداء خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.
مسعود ترابی بیان کرد: یکی از چالش‌های روز‌های پایانی هر سال، کاهش ذخایر خون و فرآورده‌ های خونی به دلیل مراجعه کمتر مردم به پایگاه‌های انتقال خون است، و از مردم درخواست می‌شود در روز‌های پایانی سال اهدای خون را فراموش نکنند.
وی تصریح کرد: پایگاه انتقال خون قصرالدشت شیراز، واقع در منطقه آسیاب قوامی همه روزه در دو نوبت آماده خون گیری از داوطلبان بوده و در روز‌های تعطیل نیز از ساعت ۸ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۹ پذیرای شهروندان است.
ترابی با بیان اینکه پایگاه انتقال خون بیمارستان نمازی همه روزه به صورت یکسره از ۸ صبح تا ۱۹ و ۳۰ دقیقه خون گیری را انجام می‌دهد، افزود: پایگاه خون گیری میدان ولیعصر واقع در بوستان ولیعصر در شرق شیراز نیز صبح‌ها از ساعت ۳۰ و ۸ تا ۳۰ و ۱۲ دقیقه آماده خون گیری از همشهریان است.
مدیرکل انتقال خون استان فارس ادامه داد: همه مراکز انتقال خون در شهرستان‌های فارس نیز پذیرای افرادی است که با اهدای خون خود زندگی را به دیگران هدیه می‌دهند.
گفتنی است، استان فارس به دلیل داشتن بیماران تالاسمی و انجام اعمال جراحی‌های پیوندی و بیماری‌های قلبی و عروقی، پر مصرف کننده‌ترین استان فرآورده‌های خونی در کشور است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913