ایرنا/مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) گفت: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته مقرر شد این استان به قطب تامین بچه ماهی گرمابی شرق کشور تبدیل شود.
محبعلی سیستانی اظهار داشت: با توجه به تجربه موفق به وزن رسانی بچه ماهیان گرمابی در سالجاری نتایج امیدوار کننده ای در تولید بچه ماهی توسط جوامع روستایی استان رخ داده است.
وی بیان کرد: در سال 97 قریب به نیم میلیون بچه ماهی گرمابی در سیستان و بلوچستان توسط این جوامع در استخرهای خاکی دو منظوره تولید شده است.
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان افزود: به جهت حمایت از بخش خصوصی، دوره های آموزشی مرتبط برگزار و مقرر شده در سال آتی توزیع لارو ماهیان گرمابی و بخشی از غذای لاروی به صورت ترویجی در اختیار متقاضیان با هدف توانمند سازی جوامع روستایی قرار گیرد.
وی بیان کرد: هدف میان مدت اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان در یک دوره چهار ساله رسیدن به تولید سالانه پنج میلیون بچه ماهی خواهد بود تا علاوه بر تامین نیاز استان به بچه ماهی بخشی از نیاز چهار استان همجوار شامل کرمان، خراسان جنوبی،خراسان رضوی و هرمزگان نیز تامین شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c