ایسنا/ مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه از ثبت اولین سمن عشایری منطقه غرب کشور در کرمانشاه خبرداد. 
صابر رحیمی در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان به رشد 37 درصدی تعداد سمن های حوزه جوانان در استان اشاره کرد و گفت:طی سال 97 تعداد 22 سمن به 53 سمن موجود حوزه جوانان استان اضافه شد. 
وی افزود: امسال همچنین برای اولین بار توانستیم دومین سمن عشایری کشور را در کرمانشاه ثبت کنیم که اولین سمن عشایری منطقه غرب کشور نیز محسوب می شود. 
مدیرکل ورزش و جوانان استان در ادامه اعلام کرد: در یازده ماهه امسال حدود 150 طرح اشتغالزایی حوزه جوانان را جهت اخذ تسهیلات به بانک های استان معرفی کردیم که نسبت به تعداد طرح های معرفی شده سال گذشته 328 درصد رشد نشان می دهد. 
وی اضافه کرد: همچنین در بحث کارگاه های قبل از ازدواج نیز جمعا 240 کارگاه را برگزار کردیم تا در بحث کاهش آمار طلاق استان موثر باشد. 
رحیمی در ادامه از برنامه ریزی برای برگزاری هرچه مناسب تر هفته جوان در کرمانشاه در اوایل سال آینده خبر داد و گفت: در نظر داریم تا هفته جوان 98 را متنوع تر و باکیفیت تر از سالهای قبل برگزار کنیم. 
وی یادآورشد: الگوسازی از شخصیت حضرت علی اکبر(ع) برای نسل جوان و تقویت نشاط اجتماعی در میان جوانان از مهمترین اهداف در اجرای برنامه های این هفته خواهد بود. 
مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزاری جشنواره نشاط و امید جوانان، برپایی بیش از هفت کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه های استان، دیدار با مفاخر کرمانشاه، راه اندازی اتوبوس جوان و برگزاری جشنواره بومی محلی عشایری را از جمله برنامه های پیش بینی شده برای هفته جوان در کرمانشاه خواند. 
در این نشست، مهدی فتاحیان به عنوان معاون جدید امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه معارفه شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :