فارس/ مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه گفت: سال آینده در راستای توسعه خوشه فرش و گلیم کرمانشاه، امکان فروش الکترونیکی در این خوشه، فعال می‌شود.
بیژن کردستانی خوشه فرش و گلیم را یکی از مهم‌ترین خوشه‌های استان کرمانشاه دانست و اظهار داشت: کار آن از سال ۹۵ آغاز شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه اظهار داشت: پتانسیل‌های قابل توجهی که در زمینه صنعت فرش استان کرمانشاه وجود دارد سبب شد سراغ راه‌اندازی این خوشه برویم.
وی تولید سالانه ۵۰ هزار مترمربع فرش، وجود پشم مرغوب در استان، فعالیت ۱۵ هزار بافنده فعال و ... را از جمله مزیت‌های صنعت فرش در کرمانشاه اعلام کرد.
وی با بیان اینکه تاکنون اقدامات قابل توجهی در زمینه توسعه خوشه فرش و گلیم و تکمیل حلقه‌های مفقوده زنجیره ارزش آن صورت گرفته است، یادآور شد: در همین راستا مرکز طراحی فرش، آزمایشگاه رنگرزی و واحد پشم‌شویی در خوشه فرش گلیم راه‌اندازی شد.
وی عنوان کرد: به علاوه اقدامات قابل توجهی در زمینه بازاریابی و تکمیل زنجیره‌های فروش برای به دست آوردن بازار‌های داخلی و خارجی نیز انجام شد.
به گفته این مسؤول، پروژه شناسایی بازار و دسته‌بندی مشتریان در بازارهای خارجی از جمله در کشورهای آلمان، آمریکا، ایتالیا، سوئیس، ژاپن و... از دیگر اقدامات انجام شده برای توسعه این خوشه بود.
کردستانی با بیان اینکه توسعه خوشه فرش و گلیم در سال آینده نیز با جدیت دنبال می‌شود، تاکید کرد: یکی از اقداماتی که برای سال آینده در برنامه داریم راه‌اندازی فروش الکترونیکی در خوشه فرش و گلیم در پرتال این خوشه است.
وی گفت: خوشه فرش و گلیم استان کرمانشاه تحت حمایت جدی شرکت شهرک‌های صنعتی استان قرار دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :