فارس/ 36 طلبه شیعه و اهل تسنن در هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و احادیث حوزه‌های علمیه به میزبانی کرمانشاه، با یکدیگر به رقابت پرداختند.
مراسم افتتاحیه هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و احادیث حوزه‌های علمیه صبح امروز در حوزه علمیه امام خمینی (ره) واقع در بلوار طاق‌بستان کرمانشاه با رقابت 36 طلاب شیعه و اهل سنت برگزار شد.
قرآن را از مهجوریت خارج کنیم
معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه در این مراسم، اظهار داشت: خداوند همه نعمات و خوبی‌ها را در قرآن کریم قرار داده است.
حجت‌الاسلام حمید ملکی با اشاره به فرمایشات پیامبر اکرم(ص)، افزود: حاملان قرآن عرفا اهل بهشت هستند و در جایگاه بالایی قرار می‌گیرند، برای اینکه همه قرآن معارف و معرفت است، هیچ جمله‌ای در قرآن پیدا نمی‌کنید که شما را در زندگی بالا نبرد.
وی ادامه داد: قرن حاضر باید قرن خارج کردن قرآن از مهجوریت باشد، عده‌ای قرآن را در جیب و خانه دارند، اما نمی‌خوانند؛ بعضی‌ها قرآن می‌خوانند، اما به آن عمل نمی‌کنند؛ داعشی هم قرآن می‌خواند، اما کودک بی‌پناه 6 ساله را سر می‌برد، او اسلامش محمدی نیست.
ملکی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب باید بیش از پیش به قرآن پناه ببریم، افزود: قرآن همچون دانه‌های باران پاک و مطهر است به شرط آنکه در باغ ببارد نه در بیابان.
قرآن وسیله خیر برای امت است
امام جمعه اهل تسنن کرمانشاه نیز، گفت: ما باید بیشتر به قرآن دسترسی پیدا کنیم، قرآن وسیله خیر برای امت است تا زمانی با قرآن تماس داریم در امان هستیم.
ملا‌محمد محمدی، اظهار داشت: آیات زیادی در قران وجود دارد، هرکس مشکلی داشته باشد با رجوع به آن، قطعا خداوند کمکش می‌کند.پس قرآن وسیله خیر برای امت است.
وی در ادامه قرآن را به سفره‌ای تشبیه کرد که در زمین پهن است و گفت: هرکس قرآن تلاوت کند فرشتگان آسمانی بر سر آن نازل شده، قرآن هادی ما است، به سوی قرآن بروید.
گفتنی است، در این دوره از مسابقات 12 طلاب اهل سنت و 24 طلاب شیعه از سراسر کشور با یکدیگر به رقابت نشستند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :