آخرین خبر/ «علی اکبر زلیکانی» در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه شورای یک دست، معیوب است، اظهار کرد: شورایی که انتقاد سازنده از عملکرد و پیشنهادها نداشته باشد مشکل‌دار است.
وی با اشاره به اینکه عملکرد شورای چهار شهر ساری از عملکرد مجلس و دولت قابل قبول‌تر است، افزود: به شورای شهر نمره 10 می‌دهم اما عملکرد دولت و مجلس رد شده است.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری عملکرد عبوری شهردار مرکز استان را بدون نقص ندانست و تصریح کرد: عبوری جوان است اما در مدت 6 سالی که به عنوان شهردار ساری فعالیت می‌کند بودجه 80 میلیاردی را به 680 میلیارد تومان رساند که بودجه عمرانی این نهاد شهری با اعتبار عمرانی کل استان برابری می‌کند.
این مسئول ادامه داد: با توجه به تحقق 100 درصدی اعتبار سال 1397 شهرداری ساری، 130 میلیارد تومان هم متمم در نظر گرفته شد.
زلیکانی در خصوص ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها گفت: تا زمانیکه حاکمیت به شهرداری‌ها و مدیریت شهری نقش ندهد برای این نهادهای خودگردان درآمد پایدار ایجاد نمی‌شود.
وی تاسیس سازمان میوه و تره‌بار و فضای سبز را از برنامه‌های شهرداری برای ایجاد درآمد پایدار دانست و افزود: شهرداری‌ها با اجرای طرح تفصیلی و ماده 100 رفاه شهروندان را برای به درآمد رسیدن قربانی می‌کنند.
عضو شورای اسلامی شهر ساری در خصوص نیروگاه زباله سوز ساری اظهار کرد: به دلیل پیشرفت نامناسب نیروگاه طبق برنامه زمانبندی شده پیمانکار پروژه از سوی شهرداری خلع‌ید شد.
این مسئول با بیان اینکه مشکل زباله مبتلا‌به استان شده است، افزود: یک دهه از ساخت نیروگاه زباله سوز ساری می‌گذرد. تا این پروژه راه‌اندازی نشود وضعیت ناهنجار زباله مرکز استان باقی می‌ماند.
زلیکانی حمایت دولت در راه‌اندازی نیروگاه زباله سوز مرکز استان را مناسب دانست و گفت: نیروگاه زباله سوز شهر ساری با ظرفیت 400 تن در روز با پیشرفت فیزیکی حدود 60 درصد دست ساخت قرار دارد. تجهیزات مورد نیاز این نیروگاه تا 90 درصد تامین و به محل حمل شده است.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری افزایش 70 درصدی اعتبار زیرگذر شهید علمدار شهر ساری را ناشی از نداشتن طرح مطالعات اولیه دانست و یادآور شد: به دلیل نبود طرح مطالعات اولیه در هنگام کار مسائلی برای استحکام این تونل پیش آمد که باعث شد تا هزینه نهایی با هزینه پیش بینی تفاوت زیادی داشته باشد.
وی اعتبار اولیه این پروژه را حدود 70 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: پس از شروع پروژه برای استحکام بنا با پیشنهاد معاونت فنی شهرداری ساری، شورای شهر برای جلوگیری از توقف طرح با افزایش اعتبار 50 میلیارد ریالی موافقت کرد.
زلیکانی گفت: این پرونده که حدود 40 میلیارد ریال اعتبار دولتی نیز گرفت از سوی دستگاه‌های نظارتی در دست بررسی قرار دارد .
وی افزود: شورای اسلامی شهر پس از تصویب هزینه مازاد این پروژه، متعهد شد تا از این پس مصوبه‌ای را برای افزایش هزینه پس از اجرا موافقت نکند.
زلیکانی با قبول اینکه نظارت شورای شهر بر عملکرد شهرداری ساری ضعیف است، اظهار کرد: شورای شهر علاوه بر نظارت بر عملکرد شهرداری لازم است همه ادارات شهرستانی را مورد رصد قرار دهد این در حالیست که ضرورت دارد یک لشکر مراقب شورای شهر ساری باشند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه میزان از شهرداری و شورای شهر در مراجع قضایی شکایت شده است، گفت: میزان شکایات زیاد است اما عبوری شهردار ساری تاکنون محکومیت قضایی نداشته است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9