باشگاه خبرنگاران/انتشار مواد شیمیایی در پتروشیمی مبین در عسلویه ۲۶ مصدوم به دنبال داشت که وضعیت عمومی آن‌ها رو به بهبود است.
مدیریت ارشد ایمنی‏، بهداشت، محیط زیست، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران منطقه ویژه پارس اعلام کرد: ساعت ۰۹:۲۷ دقیقه امروز گزارشی در خصوص نشر مواد شیمیایی از تصفیه خانه پتروشیمی مبین فرستاده شد که در این زمینه ۲۶ نفر تحت تاثیر استشمام مواد شیمیایی قرار گرفتند.
بر اساس این گزارش، مصدومان به درمانگاه‌های سازمان منطقه ویژه و پتروشیمی پارس و بیمارستان نبی اکرم عسلویه اعزام شدند که از این تعداد سه نفر به صورت سرپایی درمان و مرخص شدند و ۲۳ نفر دیگر نیز در حال درمان هستند و وضعیت عمومی همه آن‌ها رو به بهبود است.
بنا به گزارش مدیریت ارشد ایمنی‏، بهداشت، محیط زیست، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران منطقه ویژه پارس، ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه کشیک ارشد مدیریت بحران منطقه پتروشیمی گزارش پایان عملیات و برطرف شدن نشر بو و آلودگی را اعلام کرد.
علت نشر آلودگی در دست بررسی است و از موادشیمیایی منتشر شده نمونه گیری صورت گرفته و در حال آزمایش است.
شرکت پتروشیمی مبین، به عنوان تامین کننده نیاز‌های برخی پتروشیمی‌ها در فاز یک پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پارس واقع شده است و تولید و توزیع برق و بخار، تولید و توزیع اکسیژن، نیتروژن، هوای سرویس، هوای ابزار دقیق، تولید و توزیع آب شیرین، آب بدون املاح، آب سرویس، آب آتش نشانی و آب کولینگ، دریافت وتصفیه پساب‌های صنعتی و بهداشتی شرکت‌های پتروشیمی منطقه، دریافت گاز از شبکه سراسری و کاهش فشار آن و توزیع بین مجتمع‌های پتروشیمی و سوزاندن پسماند‌های مایع و جامد در کوره‌های زباله سوز را بر عهده دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22