باشگاه خبرنگاران/برنده مزایده واگذاری عمارت ملک بوشهر با تشکیل جلسه کمیسیون مزایدات صندوق احیاء و گشایش پاکت‌های «ج» مشخص شد.
اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر اعلام کرد: برنده این مزایده، عمارت ملک بوشهر را با کاربری فرهنگی- اقامتی- پذیرایی ساماندهی خواهد کرد و بعد از طی مراحل قانونی و تائید صلاحیت فنی می‌تواند بنای تاریخی یاد شده را برای شروع مرمت و احیا در اختیار گیرد.
عمارت تاریخی ملک از جمله بنا‌های قدیمی بوشهر است که سال‌های گذشته در تصرف عده‌ای قرار داشت و مهر امسال، با همکاری نیروی انتظامی، شهرداری، فرمانداری بوشهر و دستگاه‌های حمایتی تخلیه و قرار شد افراد نیازمندی که در این عمارت ساکن بودند با همکاری دستگاه‌های حمایتی استان ساماندهی شوند.
عمارت تاریخی ملک مربوط به ملک التجار بوشهری با یک قرن قدمت، با شماره ۲۱۸۴ سال ۱۳۷۷ در فهرست آثار ملی ثبت شده است.
این بنای تاریخی حدود ۲۵ هزار مترمربع زیربنا دارد و شامل شاه نشین، حمام عمومی، اصطبل، خانه‌هایی مربوط به خدمه، آشپزخانه و بخشی هم به انباری اختصاص داشته است.
شیوه ساخت عمارت ملک برگرفته از معماری ایرانی - اروپایی است و با توجه به اینکه معمار آن فرانسوی بوده ساخت آن برگرفته از عمارت‌های قرن ۱۹ فرانسه است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22