آخرین خبر/ رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تاکنون افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از مراتع استان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است گفت: تخصیص اعتبارات ملی و استانی برای مقابله جدی با این آفت ضروری است.
مجتبی پیری افزود : با توجه به آخرین گزارش ارسالی از سازمان خواروبار کشاورزی(فائو) مبنی بر هجوم دسته های ملخ از استان های دیگر به سیستان و بلوچستان عملیات دیده بانی برای کنترل این پدیده از اوایل بهمن ماه در شهرستان های چابهار، کنارک، دلگان و ایرانشهر مورد توجه قرار گرفت.
وی ادامه داد: از ۱۳ اسفند بعد از ورود دسته های ملخ به شهرستان های کنارک و چابهار مبارزه جدی جهاد کشاورزی با این آفت مخرب آغاز شد به طوری که تاکنون افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از مراتع منطقه مورد سمپاشی قرار گرفتند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ملخ صحرایی هنوز به سطح مزارع کشاورزی استان نرسیده و در همان بدو ورود در مراتع درحال مهار است.
وی افزود: بر اساس اعلام سازمان خواروبار کشاورزی(فائو) مرحله بعدی حمله ملخ در سیستان و بلوچستان در راه است که بر این اساس پیش بینی می شوند ۱۵تا۲۰هزار هکتار از اراضی مقابله با این آفت نیاز به سمپاشی داشته باشند.
پیری با بیان اینکه دسته های پر تراکم این ملخ ها هر نوع سرسبزی اعم از علوفه ،غلات، صیفی جات و حتی علف های هرز را که در مسیر خود ببینند مورد هجوم قرار داده و از بین می برند، تصریح کرد : برای مقابله جدی با ملخ صحرایی ضروریست اعتبارات ملی و استانی به موقع تخصیص یابد.
وی گفت: کشاورزان در صورت مشاهده هر گونه ملخ صحرایی بلافاصله به نزدیکترین مرکز خدمات جهاد کشاورزی مراجعه و با کمک کارشناسان مربوطه نسبت به مبارزه با این آفت اقدام کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c