ایلنا/شنیده‌ها حاکی از آن است که از چند روز گذشته تاکنون تعداد مسمومیت شهروندان قروه‌ای و سریش آباد به بیش از 300 نفر رسیده است. مردم شهرستان قروه از این افزایش آمار بسیار نگران هستند و برخی نیز احتمال این مسمومیت ها را استفاده از گوشت‌های یخ زده وارداتی کشورهای چین و یونان می‌دانند چرا که طبق اعلام مرکز بهداشت این شهرستان آب این مناطق کاملا مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته و هیچگونه مورد آلودگی مشاهده نشده است.
این در حالی است که مدیر شبکه بهداشت و درمان قروه صحبت های دیگری را در این خصوص مطرح می‌کند.
هوشنگ پیرفلاح اظهار داشت: این اتفاق از نوزدهم اسفند ماه و با مراجعه تعدادی از افراد در سریش آباد که دچار تهوع و اسهال بودند به مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان غروه آغاز شد.
وی افزود: بلافاصله از طریق کاشناسان مربوطه جهت پیگیری موضوع اقدام شد و اولین گام آب منطقه را از نظر آلودگی مورد بررسی میکروبی قرار دادیم.
پیرفلاح ادامه داد: پس از اعلام نتایج آزمایشات هیچگونه آلودگی از سوی کارشناسان تایید نشد.
وی ادامه داد: در بررسی حال افراد مسموم شده مشخص شد آنان با سبزیجات غیرسالم که از استان‌های همدان، خوزستان و... به این شهرستان وارد می شود دچار مسمومیت شده اند.
مدیر مرکز بهداشت و درمان شهرستان قروه علت مسمومیت مردم این شهرستان را به دلیل آلودگی گوشت‌های منجمد وارداتی تکذیب کرد و افزود: تمامی این گوشت ها مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته اند و تاکنون هیچ مورد آلوده ای گزارش نشده است.
وی ادامه داد: اغلب مسموم شدگان منطقه بعد از چند ساعت بستری بودن از مراکز درمانی ترخیص شدند و خوشبختانه تعداد افراد بستری رو به کاهش است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335