فارس/ امام جمعه بابل گفت: مردم از رئیس قوه قضائیه انتظار دارند قاطعیت سرلوحه برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی باشد.
حجت‌الاسلام حسن روحانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بابل با تبریک میلاد با سعادت امیرمومنان(ع) اظهار کرد: باید در شناخت شخصیت و جایگاه ارزشمند مولای متقیان و الگو قرار دادن شخصیت والای ایشان تلاش کنیم و در برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم جشن میلاد امیرمومنان(ع) اهتمام داشته باشیم.
وی همچنین با تبریک میلاد با سعادت امام جواد(ع) افزود: امام رضا(ع) تا اواخر عمر با برکت خود فرزند نداشت و برخی‌ها در امامت ایشان شک و تردید کردند اما با ولادت امام جواد(ع) این شک برطرف شد و به برکت ایشان این شجره طیبه استمرار یافت.
امام جمعه بابل با اشاره به اهمیت اعتکاف ایام البیض تصریح کرد: اعتکاف شبیه به حج است زیرا انسان مومن لذات دنیایی را کنار گذاشته و در میان معتکفین قرار می‌گیرد که این خلوت گزیدن مورد توجه اسلام است.
روحانی از برگزاری اعتکاف در مساجد و مناطق مختلف خبر داد و خاطرنشان کرد: برخی از دست اندرکاران اعتکاف درخواست کردند که اعتکاف به دلیل همزمانی با نوروز در اولین روزهای سال نو به ایام شعبان منتقل شود و نگران استقبال کم مردم بودند اما من امیدوارم که مردم استقبال می‌کنند.
این مسؤول با اشاره به اینکه برگزاری اعتکاف و حضور پرشور معتکفین از رویش بزرگ انقلاب اسلامی است که مورد استقبال نسل جوان قرار گرفت، یادآور شد: در سال‌های گذشته به اعتکاف‌ها سر می‌زدم و در میان آن‌ها قرار می‌گرفتم که شاهد حضور پرشور جوان‌ها در این مراسم معنوی بودم.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه‌ها افراد در تامین هزینه‌های اعتکاف کمک کنند افرادی که موفق به شرکت در اعتکاف نمی‌شوند، هزینه یک معتکف را بپردازند و کمک کنند تا برکات این مراسم معنوی در جامعه گسترانده شود.
امام جمعه بابل اضافه کرد: عید نوروز عید اسلامی نیست بلکه عید ملت ما و عید با عظمتی است که سنت‌های ارزشمندی دارد که این سنت‌ها سبب ایجاد نشاط در جامعه شده و صله ارحام و ایجاد نشاط اجتماعی را به دنبال دارد لذا امیدوارم انسجام و ارتباطات اجتماعی بیش از گذشته شده و بر استحکام جامعه افزوده شود و در قالب عید نوروز کمک به افراد نیازمند فراموش نشود.
وی افزود: مردم با مشکلات متعدد مواجه هستند و با توجه به مشکلات مالی آن‌ها که تمکن و قدرت مالی دارند دست دیگران را بگیرید و در کنار توجه به خانواده خود به خانواده‌های نیازمندان هم توجه کنند، اگر در سال 98 می‌خواهید سختی‌ها مبدل به راحتی شود، شما هم با دیگران مدارا کنید تا سال نزول برکات برای شما شود.
روحانی با اشاره به اینکه این روزها در آستانه محاکمه مفسدان اقتصادی هستیم که باید درس عبرت گرفت، عنوان کرد: طی 20 دقیقه فردی 1300 میلیارد وام می‌گیرد، یک پیک موتوری وارد مجموعه فساد بزرگ اقتصادی و پولشویی می‌شود و کثیف ترین روش‌های پولشویی و فساد اقتصادی را انجام می‌دادند، این‌ها در چه زمانی آن کارها را انجام دادند افرادی که در آن زمان متصدی امر بودند، دولت‎ها و مسؤولان بانک مرکزی باید پاسخگو باشند، این‌ها را به مصادر قضایی بکشانند تا پاسخ عملکرد خود را بدهند تا امروز اینگونه بلبل زبانی نکنند.
وی افزود: چرا باید یک زن در قالب مختلف هزاران میلیارد دلار پول از این کشور خارج کند و در کشوری دیگر روسری و لباسش را بردارد و به همه بخندد.
امام جمعه بابل به برخورد جدی رئیس قوه قضائیه با دانه درشت‌های اقتصادی تاکید کرد و گفت: با تقدیر از زحمات رئیس سابق قوه قضائیه اما این شدت عمل راضی کننده برای ملت نبود و مردم انتظار قاطعیت و صلابت برخورد با این عناصر خبیث از سوی رئیس جدید قوه قضاییه دارند، قاطعیت سرلوحه برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی باشد تا دیگران جرات چنین کاری نداشته و مایه عبرت دیگران شوند.
روحانی ضمن محکوم کردن جنایت خبیثانه، در دو مسجد نیوزلند خواستار برخورد و پیگیری مسببان این جنایت شد و گفت: جنایتی تروریستی کم نظیر و جگرخراش در دو مسجد در یکی از شهرهای نیوزلند انجام شد و فردی با وقاحت دوربین به دست، جنایت خود را به صورت زنده از طریق اینترنت پخش کرد و مظلومانه 40 نفر از مسلمانان به شهادت رسیدند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9