خبرگزاری خلیج فارس/کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: آخرین سامانه بارشی سال 97 عصر روز شنبه وارد این استان می شود.
پیام مساعدی افزود: پیش بینی می شود از عصر فردا با نفوذ تدریجی سامانه بارشی دیگر به استان، در ابتدا بارشها بر روی دریا در مرکز خلیج فارس آغاز و در ادامه مناطق جنوبی استان تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار گیرد.
وی بیان کرد: پیش بینی می شود روز یکشنبه با تقویت سیستم بارشی، در اغلب نقاط استان علاوه بر افزایش پوشش ابر و وقوع بارشهای پراکنده، باران به همراه وزش باد قابل ملاحظه جنوبی، گاهی رگبار پراکنده باران و رعد و برق و در مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ ادامه یابد.
مساعدی افزود: به سبب وزش باد و گاهی تندبادهای لحظه ای طی این مدت، دریا مواج و متلاطم می شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر یادآور شد: بررسی نقشه های هواشناسی همچنین نشان دهنده کاهش موقت وقوع ناپایداری جوی در سطح استان تا ظهر فرداست.
وی گفت: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر کمی تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و گردوغبار و طی امروز در برخی نقاط از جمله نواحی شرقی و شمالی استان گاهی با بارش پراکنده باران پیش بینی شده است.
مساعدی ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد بطور غالب جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت 12 تا 32 و در برخی ساعات امروز گاهی تا 42 کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود.
وی گفت: در 24 ساعت آینده ارتفاع موج دریا 60 تا 120 سانتیمتر و امروز طی لحظاتی تا 150 سانتیمتر و از امشب 30 تا 90 سانتیمتر خواهد بود.
مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر مد اول دریا 03:32 دقیقه ، جزر اول ساعت 06:21، مد دوم دریا ساعت 14:22 و جزر دوم ساعت 22:42 خواهد بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22