ایرنا/رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سالانه 178 هزار و 633 تن گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ، شیر و عسل در این استان تولید و روانه بازار مصرف می شود.
مجتبی پیری اظهار داشت: از مجموع تولیدات دامی سیستان و بلوچستان 42 هزار و 208 تن آن به گوشت قرمز اختصاص دارد.
وی گفت: همچنین سالانه 25 هزار و 371 تن گوشت مرغ و چهار هزار و 640 تن تخم مرغ در سیستان و بلوچستان تولید و روانه بازار مصرف می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان تولید 106 هزار و 366 تن شیر و 48 تن عسل را از دیگر ظرفیت های فرآورده های دامی این استان برشمرد.
وی تاکید کرد: سیستان و بلوچستان با داشتن ظرفیت ها و پتاسیل های بسیار بالا در حوزه کشاورزی و زیربخش های مهم آن و اقلیم بسیار مناسب تولید محصولات زراعی در فصل زمستان، میوه های گرمسیری و سردسیری و محصولات متنوع دامی و شیلات در آبهای ساحلی و فراساحلی و منابع آبی داخلی با پرورش ماهیان گرمابی و سردآبی و دیگر زمینه ها می تواند تامین کننده نیاز بازار داخل و صادرات به دیگر کشورها باشد.
پیری گفت: 170 هزار بهره بردار در بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت بوده و بیش از 70 درصد معیشت مردم استان وابسته به بخش کشاورزی است.
وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان سالانه توانایی تولید 90 هزار تن گوشت کشور را دارد.
هم اینک در بیش از 200 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این استان محصولات زراعی و در 80 هزار هکتار از باغ های استان انواع میوه های گرمسیری، نیمه گرمسیری و سردسیری تولید می شود.
تولید سالانه افزون بر 4.6 میلیون تن محصولات بخش کشاورزی در شرایط مساعد شامل سه میلیون تن محصولات زراعی، 530 هزار تن محصولات باغی، 180 هزار تن دامی، 250 هزار تن شیلاتی و 650 هزار تن جنگل و مرتع از جمله ظرفیت های این استان در این بخش محسوب می شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c