ایسنا/رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان در شورای اداری سیستان گفت: حوزه دیپلماسی برای تحقق حق آبه سیستان با قدرت پیگیری شود.
مجتبی پیری افزود: سیستان پیشینه کشاورزی دارد عمده اشتغال مردم در بخش کشاورزی بوده واقتصاد مردم منطقه بر پایه دامپروری، کشاورزی و صیادی استوار است.
وی بیان کرد: متاسفانه خشکسالی های پی در پی و شکننده و کمبود آب مشکلات زیادی به مردم سیستان و توسعه کشاورزی وارده کرده است.
پیری افزود: پایداری تولید به پایداری آب وابسته است و می‌بایست در حوزه دیپلماسی برای تحقق حق آبه با قدرت پیگیری شود تا با تامین آب پایدار، بخش کشاورزی برنامه‌های توسعه‌ای خودرا با هماهنگی کشاورزان بسوی کشاورزی اقتصادی سوق دهد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان، توده های ژنتیکی خاص دامی، شیلاتی، زراعی و باغی را پتانسیل‌های تولید منطقه برشمرد و گفت: طرح‌های بزرگی برای توسعه سیستان در بخش کشاورزی در حال اجراست.
وی خواستار تامین اعتبارات لازم برای پرداخت خسارات خشکسالی به کشاورزان منطقه شد.
گفتنی است در زمان تر سالی سیستان ۱۸۰ هزارهکتار اراضی قابل کشت داشته و بیش از ۱۲۰ هزار هکتار کشت انجام می‌شد ولی خشکسالی های سخت و طولانی سطح زیر کشت را به کمتر از ۱۵ هزار هکتار کاهش داده‌ است. این سطح نیز با استفاده از آب چاهک‌ها مشروب می‌شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c