خبرگزاری صدا و سیما/ در حالی که سامانه بارشی از شمال شرق در حال عبور از کشور است، سامانه بارشی دیگری از غرب بعدازظهر امروز وارد می شود.
برابر آخرین گزارش‌های دریافتی از پلیس راهور شرایط بارندگی و سامانه‌های جوی در مناطق مختلف کشور به شرح زیر گزارش می‌شود.
فعالیت سامانه بارشی در شمال شرق
امروز از نواحی مختلف شمال شرق مثل فریمان، گل مکان، تربت حیدریه و درگز گزارش بارش باران داریم. این سامانه به تدریج از نواحی شرقی کشور را ترک می کند.
ورود سامانه بارشی جدید از غرب
امروز بعد از ظهر از غرب سامانه بارشی وارد کشور می شود و برای فردا تقریبا کل کشور بارندگی پیش بینی می شود. در نواحی شمالی و سردسیر و جاده های کوهستانی کولاک و بارش برف پیش بینی می کنیم. در نواحی جنوبی و گرمسیری بالا آمدن سطح آب رودخانه ها سیلابی شدن مسیلها وجود دارد.
بارندگی در کل کشور؛ فردا
فردا در آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، چهار محال وبختیاری، فارس، کهکیلویه و بویر احمد، اصفهان، همدان، مرکزی، یزد و نواحی مرکزی و حاشیه جنوبی البرز تهران، البرز، زنجان، قزوین، سمنان و در حاشیه دریای خزر گیلان، مازندران و گلستان و به تدریج برای نواحی شرقی کشور هم تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار می گیرند.
کاهش دمای هوا
کاهش دمای هوا هم برای نواحی شمالی تا 12 درجه برای فردا در شمال دریای خزر و دوشنبه برای شمال شرق هم همین میزان کاهش دمای هوا پیش بینی می شود.
وزش باد شدید
امروز و فردا وزش باد نسبتا شدید در جنوب شرق و جنوب غرب در استان خوزستان پیش بینی می شود. در آبهای شمالی دریای خزر و جنوبی و دریای عمان تنگه هرمز و مواج پیش بینی می شود.
هم اکنون دمای هوای تهران 12 درجه سانتگراد بالای صفر است. امروز در گرمترین زمان دمای هوای تهران به 17 درجه بالای صفر می رسد.
ممنوعیت تردد بدلیل مداخلات جوی:
۱- محور رامیان- اولنگ - شاهرود، واقع در استان‌های گلستان و سمنان، از مورخ ۲۹ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
۲- محور فرعی شمشک - دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، از مورخ ۱۷ تیر ۹۶ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ​
۳- محور پونل- خلخال، واقع در استان گیلان، از مورخ ۵ مهر ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
۴- محور سی سخت – پادنا، واقع در استان کهگیلویه و بویر احمد، از مورخ ۱۵ مهر ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
۵- محور گنجنامه – تویسرکان، واقع در استان همدان، از مورخ ۲۵ آبان ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
۶- محور سروآباد – پاوه، واقع در استان کردستان، از مورخ ۳ آذر ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
۷- محور رویان – بلده (حدفاصل وازک تا بلده)، واقع در استان مازندران، از مورخ ۱۲ دی ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
۸ - محور اندیکا - شهرکرد، واقع در استان خوزستان، از مورخ ۷ بهمن ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
۹- محور پدافند هوایی - امیدیه، واقع در استان خوزستان، از مورخ ۹ بهمن ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
۱۰- محور تکاب - ایرانخواه، واقع در استان آذربایجان غربی، از مورخ ۲۹ بهمن ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
۱۱- محور بدره – دره شهر، واقع در استان ایلام، از مورخ ۲۴ بهمن ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود استهمراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf