همسونیوز/نوروز مردان پور، مسئول بازرسی و تعالی فرماندهی سپاه ناحیه غدیر تبریز گفت: خانواده‌های شهدای تبریز در قالب کاروان راهیان نور به مدت ۶ روز به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.
وی افزود: ۱۶۰ نفر از اعضای خانواده‌های شهدا جهت بازدید از یادمان شهدای طلاییه، هویزه و سایر یادمان‌ها در قالب ۴ کاروان به این مناطق اعزام شدند.
مردان پور خاطرنشان کرد: خانواده‌های شهدا در لحظات تحویل سال جدید در یادمان شهدا خواهند بود و با آرمان‌های شهدا بیعت می‌بندند تا سالی همراه با معنویت را آغاز کنند.
مسئول بازرسی و تعالی فرماندهی سپاه ناحیه غدیر تبریز در ادامه با اشاره به اینکه راهیان نور از ابتدا وجود داشت ولی برای خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و مسؤولان بود، گفت: این برنامه بعد از دفاع مقدس رواج یافت و استان آذربایجان شرقی با شروع این طرح به صورت مسجد محور کاروان‌های خود را اعزام کرد و استان اولین‌ها در این سفر معنوی شد.
وی با اشاره به اینکه هدف از راهیان نور انتقال پیام شهدا، بازدید بصری محل جنگ ۸ ساله توسط جوانان و مردم و آشنایی با شرایط جبهه است، اذعان داشت: حضور جوانان، دانشجویان و خانواده‌ها بزرگ‌ترین بستر و ظرفیت برای کادرسازی است چراکه اگر به دنبال تمدن نوین اسلامی هستیم باید نسل جوان را با آرمان‌های انقلاب اسلامی آشنا کنیم.
وی در پایان بر ضرورت معرفی الگوهای عملی به نسل جوان تاکید و تصریح کرد: حضور راویان با تبیین عملیات‌های دوران دفاع مقدس و معرفی نقش شهدا و جوانان خط شکن منجر به شناخت و معرفی شهدا به نسل جوان می‌شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf