ایرنا/ منوچهر محمدی روز سه شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: به منظور تامین میوه مورد نیاز مردم در شب عید و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و تنظیم بازار ، کار توزیع میوه از 25 اسفند در سراسر استان آغاز شد.
وی افزود: میوه مورد نیاز مردم کهگیلویه و بویراحمد در ایام عید برای نخستین بار از باغداران استان در فصل برداشت خریداری و ذخیره سازی شد.
محمدی بیان کرد: 300 تن پرتقال با کیفیت از نوع والنسیا و تو قرمز و 300 تن سیب زرد و قرمز از باغداران کهگیلویه و بویراحمد خریداری و در حال توزیع است.
وی عنوان کرد: قیمت هر کیلوگرم سیب درختی برای مصرف کننده 50 هزار ریال و پرتقال 60 هزار ریال است.
مدیر کل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: میوه ذخیره شده بین 15 تا 20 درصد زیر قیمت بازار بین مردم توزیع می‌شود.
وی افزود: با توجه به گردشگر پذیر بودن استان در ایام نوروز، تمهیدات لازم برای تامین کالا‌های مورد نیاز گردشگران و مسافران نوروزی از جمله میوه اندیشیده شده و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
محمدی بیان کرد: 70 مرکز خرید برای توزیع میوه شب عید در سراسر استان پیش بینی شده است.
وی با اشاره به اینکه توزیع میوه شب عید از 25 اسفند تا 15 فروردین ماه 98 ادامه دارد، افزود: در صورت معرفی عاملان دارای صلاحیت از سوی بخشداران مراکز خرید و توزیع میوه شب عید در مراکز بخش‌ها و دهستان‌ها نیز راه اندازی می‌شود.
مدیر کل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با توجه به مصوبات ستاد تنظیم بازار کهگیلویه و بویراحمد سهمیه 600 تن مشخص شده بود که این میزان به طور کامل تامین شده است.
محمدی گفت: نامه ای به فرمانداران هشتگانه کهگیلویه و بویراحمد ارسال شده که طبق آن باید هرگونه کاستی در زمینه توزیع میوه شب عید را منعکس کنند.
وی افزود: تاکنون هیچ گونه گزارشی مبنی بر کم و کاستی در این مورد اعلام نشده است.
مدیر کل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بر بارهای میوه نظارت کامل می شود، افزود: میزان توزیع میوه در هر بارگیری توسط بازرس صنعت معدن شهرستان ها، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، تعاون روستایی و فرمانداران هر شهرستان نظارت و بررسی می شود.
وی بیان کرد: در صورت کوتاهی در این مورد توسط عاملان در توزیع نامناسب، از ارسال بار مجدد برای آن ها جلوگیری می شود.
محمدی با اشاره به توزیع میوه در سراسر استان تصریح کرد: 34 تن و 159 کیلوگرم میوه به شهرستان گچساران و باشت و 10 تن و 389 کیلوگرم از زمان توزیع میوه شب عید به دهدشت ارسال شده است.
وی افزود: تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد مباشر تامین میوه شب عید استان است.
سطح زیر کشت باغ های استان که قبل از سال 92 حدود 34 هزار هکتار بود هم اینک به بالای 43 هزار هکتار رسیده است.
بیش از 16 سردخانه در کهگیلویه و بویراحمد موجود است که ظرفیت ذخیره 10 هزار و 60 تن محصول را دارند.
سالانه 214 هزار تن انواع مرکبات، سیب و میوه های هسته دار در این استان تولید و روانه بازارهای مصرف می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277