جماران/ افشین پیرنون روز سه شنبه در گفت و گویی تصریح کرد: به منظور سهولت در سفر و رفاه و آرامش خاطر رانندگان و مسافران و کاهش زمان توقف از بامداد امروز با الکترونیکی شدن چهار ایستگاه عوارضی در آزادراه های استان به غیر از آزادراه قزوین - رشت، رانندگان برای پرداخت عوارضی در باجه های عوارضی توقف نخواهند کرد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین ادامه داد: سامانه های نصب شده هنگام عبور خودرو از باجه با ثبت پلاک خودرو، از طریق پیامک به صاحب خودرو وجه مورد نظر را اعلام کرده و رانندگان ظرف مدت 48 ساعت می توانند مبلغ عوارضی را از طریق اپلیکشین های اعلام شده و یا از طریق خودپرداز بانک پاسارگاد پرداخت کنند.
این مسئول راهداری یادآور شد: با توجه به آزمایشی بودن طرح و تعطیلات نوروزی، مدت زمان پرداخت عوارضی ها تا 24 فروردین ماه سال 98 تعیین شده است.
به گفته وی، کاهش مدت زمان سفر، کاهش مصرف سوخت، حذف پرداخت نقدی و مدیریت بهتر در عبور از مزایای الکترونیکی شدن عوارضی ها محسوب می شود.
پیرنون اضافه کرد: سامانه ثبت الکترونیکی پرداخت عوارض در عوارضی آزادراه قزوین - رشت نیز به زودی نصب خواهد شد.
استان قزوین با داشتن 6 هزار و 677 کیلومتر راه شامل 217 کیلومتر آزادراه، 313 کیلومتر بزرگراه، 230 کیلومتر راه اصلی، 564 کیلومتر راه فرعی، 2 هزار و 337 کیلومتر راه روستایی آسفالته، 993 کیلومتر راه شوسه، یک هزار و 973 کیلومتر راه خاکی یکی از پرترافیک ترین نقاط جاده ای کشور را به خود اختصاص داده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9