آخرین خبر/ معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: همزمان با فرا رسیدن ۱۳ رجب سالروز ولادت امیرالمؤمنین(ع) 35 بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی میزبان جشن‌های عظیم مردمی خواهند بود.
حجت‌الاسلام اسماعیل مختاری، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن 13 رجب سالروز ولادت حضرت علی(ع) جشن میلاد حضرت امام علی (ع) به صورت محوری در 35 امامزاده و بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه در برگزاری این جشن برخی از هیئات مذهبی و نهادهای دولتی با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همکاری دارند، تصریح کرد: در این اماکن مذهبی با حضور روحانیان و مداحان اهل بیت(ع) برنامه‌های مختلفی پیش‌بینی شده است.
معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه این مراسم در راستاری ترویج سنت حسنه وقف و پاسداشت مقام پدر در امامزادگان برگزار می‌شود، بیان کرد: در این مراسم برنامه‌های مولودی‌خوانی، سخنرانی در خصوص فضائل و سجایای اخلاقی این امام همام، تشریح ویژگی‌ها و زندگانی امام علی(ع) و چگونگی رشادت‌های ایشان اجرا می‌شود.
مختاری قرائت فرازهایی از نهج‌البلاغه، اجرای مسابقه و اهداء جوایز و پذیرایی از مدعوین را از دیگر برنامه‌های اجرایی در جشن میلاد حیدر کرار ذکر کرد و گفت: باید فرهنگ ناب اسلام را از حضرت علی(ع) به‌عنوان الگوی پدران مسلمان پذیرا باشیم.
وی امام علی(ع) را الگوی زیبایی برای پدرانی که می‌خواهند نقش خود را ایفا کنند عنوان کرد و گفت: حضرت علی (ع ) فرزندانی تربیت کرد که همگی در خدمت اسلام بودند.
معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به استفاده از ظرفیت مبلغان و روحانیان بومی و مستقر در اماکن مقدس و امامزادگان، اظهار کرد: این افراد برای ترویج و تبلیغ معارف دینی و سبک زندگی علوی و فاطمی در امامزادگان حضور یافته و به ایراد سخنرانی می‌پردازند.
مختاری پاسخگویی به شبهات دینی، مشاوره و برگزاری نماز جماعت را از دیگر وظایف مبلغان و روحانیان مستقر در اماکن مقدس و امامزادگان دانست و بیان کرد: ایمان، اخلاص، صداقت، جوانمردی، کمک به نیازمندان، نوع دوستی، عدالت، ولایت‌مداری از بارزترین ویژگی‌های شخصیتی امام علی (ع) است که مسلمانان باید با تأسی و سرمشق قرار دادن آن‌ها در زندگی فردی و اجتماعی خود راه رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی را بپیمایند.
وی خاطرنشان کرد: تمامی برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری این مراسم از سوی اداره‌کل اوقاف استان اندیشیده شده و امید است بتوانیم مراسمی در شأن و جایگاه آن حضرت برگزار کنیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7