ایسنا/ رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از آغاز اسکان مسافران نوروزی در ۱۸۰۰ کلاس درس استان خبر داد.
علی اکبر محمدی اظهار کرد: ۱۸۶ مرکز شامل ۱۸۰۰ کلاس درس در استان کرمانشاه برای اسکان مسافران نوروزی آماده شده است.
محمدی با بیان اینکه در شهر کرمانشاه ۷۲ مدرسه آماده اسکان مسافران نوروزی شده، افزود: این اقامتگاه ها ظرفیت اسکان روزانه چهار هزار نفر را دارند.
محمدی اضافه کرد: شهر کرمانشاه دو خانه معلم (مرکز رفاهی) دارد که با دارا بودن ۱۷۳ تخت آماده اسکان مسافران نوروزی شده است.
رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه مراکز آماده شده از سوی آموزش و پرورش استان در مجموع ظرفیت پذیرش هزار و ۸۰۰ خانوار شامل ۹ هزار نفر را در روز دارند، گفت: در مقایسه با آمار مسافران نوروزی که سالهای گذشته از اماکن اقامتی آموزش و پرورش در استان کرمانشاه استفاده کرده‌اند، این میزان خیلی بیشتر از نیاز استان است.
محمدی با بیان اینکه نوروز گذشته بالغ بر یازده هزار و۸۰۰ خانواده از اقامتگاه های آموزش و پرورش در استان کرمانشاه استفاده کردند، افزود: نوروز گذشته به دلیل وقوع زلزله سال گذشته در استان کرمانشاه شاهد حضور کمتر مسافران نوروزی در استان کرمانشاه بودیم و امیدواریم امسال شاهد حضور پرشورتر مسافران نوروزی در استان باشیم.
رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اضافه کرد: مراکز اقامتگاهی آماده شده از سوی آموزش و پرورش تا پایان تعطیلات نوروزی و ۱۶ فروردین ماه آماده اسکان مسافران نوروزی هستند.
وی در پایان با بیان اینکه امکان استفاده تمامی مردم از اقامتگاه‌های آموزش و پرورش وجود دارد، افزود: اولویت پذیرش با فرهنگیان است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :