مهر/ نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد پس از چهار روز بارندگی برف و باران، آرامش به آسمان استان سمنان بازگشته و هوا صاف است، همچنین این وضعیت پایدار تا روز دوشنبه پابرجا است اما از روز دوشنبه مجدداً آسمان غالب نقاط استان ابری می‌شود و احتمال بارش باران نیز وجود دارد.
آسمان غالب نقاط استان سمنان همزمان با اولین جمعه سال ۹۸ نیمه ابری و در برخی مناطق کاملاً صاف است و پدیده خاص هواشناسی در بیشتر نقاط استان دیده نمی‌شود.
امروز در برخی شهرهای استان سمنان آسمان نیمه ابری است اما به مرور از میزان ابرها کاسته می‌شود و برای روز شنبه و یکشنبه آسمان تمام نقاط صاف و آفتابی خواهد بود اما از روز دوشنبه مجدداً سامانه کم فشار بارشی وارد استان می‌شود اما دمای هوا کاهش چشم گیر نخواهد داشت.
همزمان با دومین روز از فروردین ماه ۹۸ فقط آسمان شاهرود است که تماماً ابری گزارش شده و احتمال بارش پراکنده به خصوص در ارتفاعات این شهرستان وجود دارد و آسمان سایر نقاط استان سمنان صاف تا قسمتی نیمه ابری است.
دمای هوای سمنان هم اکنون ۱۲ درجه بالای صفر است که نسبت به پنج روز گذشته بالاترین میزان دمای هوا محسوب می‌شود، بیشینه و کمینه دمای هوای سمنان برای جمعه، شنبه و یکشنبه به ترتیب ۱۶ و چهار درجه بالای صفر، ۱۸ و هفت درجه بالای صفر و ۱۵ و ۱۰ درجه بالای صفر خواهد بود که نشان از افزایش دما در میانه هفته آتی می‌دهد.
شاهرود نیز هم اکنون دمای هوای هشت درجه بالای صفر را تجربه می‌کند، پیش‌بینی هواشناسی برای این شهرستان آسمان نیمه ابری در روز جمعه، آسمان صاف و بدون پدیده خاص جوی برای شنبه و یکشنبه و مجدداً آسمان ابری و احتمال بارش برای روز دوشنبه است.
بیشینه و کمینه دمای هوای شاهرود برای جمعه، شنبه و یکشنبه به ترتیب ۱۳ درجه بالای صفر و صفر درجه، ۱۶ و چهار درجه بالای صفر و همچنین ۱۴ و هشت درجه بالای صفر است.
دمای هوا در دامغان، این کهن دیار صد دروازه نیز ۱۱ درجه بالای صفر است و لکه‌های ابر در آسمان دیده می‌شوند، بیشینه و کمینه دمای هوا برای امروز فردا به ترتیب ۱۴ درجه بالای صفر و صفر و همچنین ۱۷ و چهار درجه بالای صفر خواهد بود دامغان طی ۴۸ منتهی به روز دوشنبه پدیده خاص جوی را مشاهده نخواهد کرد.
میامی هم وضعیتی تقریباً مشابه دارد، آسمان این شرقی ترین شهرستان دیار قومس نیمه ابری است، دمای هوا همزمان با ظهر جمعه ۱۰ درجه بالای صفر است و رطوبت ۴۸ درصدی احتمال رگبار پراکنده را افزایش داده است.
فردا و پس‌فردا آسمان میامی کاملاً صاف و آفتابی خواهد بود و دمای هوا نیز افزایش محسوسی خواهد یافت، بیشینه و کمینه دمای هوای میامی برای روز جمعه ۱۲ و یک درجه بالای صفر است و برای فردا و پس فردا به ترتیب ۱۶ و چهار و ۱۴ و هشت درجه بالای صفر پیش بینی می‌شود.
از غرب استان سمنان و شهرستان‌های گرمسار، ایوان‌کی و آرادان نیز خبر می‌رسد آسمان صاف و آفتابی است و پدیده خاص هواشناسی در این منطقه دیده نمی‌شود اما از روز دوشنبه احتمال رگبار پراکنده در شمال مهدی شهر و شهمیرزاد وجود دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c