باشگاه خبرنگاران/ همزمان با فرارسیدن تعطیلات نوروز و ورود مسافران و گردشگران داخلی و خارجی به نقاط مختلف استان، جمعی از هنرمندان شهرستان صومعه سرا دست ساخته، صنایع دستی، شیرینی جات و سوغات استان را در نمایشگاهی عرضه کردند.
نمایشگاه صنایع دستی و همچنین پایگاه سلامت و ایمنی جمعیت هلال احمر در میدان انتظام شهر صومعه سرا راه اندازی شده است.
این نمایشگاه که تا ۱۵ فروردین ماه دایر است مسافران و گردشگران می‌توانند ضمن آشنایی با صنایع دستی استان به ویژه بومی صومعه سرا همچنین سوغاتی مورد نیاز خود را نیز از این نمایشگاه تهیه کنند.
صنایع دستی، شیرینی جات و سوغات گیلان در ۶ غرفه عرضه شده است.
صنایع دستی استان گیلان شامل گلیم بافی، سرامیک سازی، بامبوبافی، مرواریدبافی (سبدبافی) قلاب دوزی، نازک کاری چوب، چموش دوزی، تولیدات دست بافت، معرق و مینیاتور و فرش بافی است که از میان آن‌ها حصیربافی که با ساقه گیاه لی (گیاه مرداب) و صوف انجام می‌شود، سرامیک سازی و تولیدات دست باف خاص صومعه سرا است.
صومعه سرا از شهرستان‌هایی است که در غرب گیلان واقع شده و از شمال به بندرانزلی و از جنوب شهرستان فومن و از شرق به شهرستان‌های رشت و شفت و از غرب به شهرستان‌های ماسال ورضوانشهر محدود است که قرارگیری بر روی شاهراه ارتباطی و جاده بین‌الملل به ویژه در منطقه ضیابر سبب شده سال‌ها به عنوان قطب حمل و نقل غرب گیلان محسوب شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0