ایرنا/رییس پلیس فتا هرمزگان گفت: مرد کینه جو عکس های عقد خواستگار سابق خود را برای انتقام جویی در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرد.
سرهنگ علی اصفر افتخاری روز جمعه افزود: این فرد در فضای مجازی با استفاده از عکس های مراسم عقد برای یک خواستگار سابقش ایجاد مزاحمت کرده و وی را تهدید می کرد.
وی بیان داشت: در پی مراجعه یک نفر از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر مزاحمت و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس هرمزگان قرار گرفت.
رییس پلیس فتا هرمزگان اظهار داشت: برابر اظهارات شاکی، فردی ناشناس وی را تهدید به انتشار تصاویر خانوادگی اش در فضای مجازی نموده که این موضوع موجب آبروریزی و سلب آرامش برای شاکی پرونده شده بود.
افتخاری خاطرنشان کرد: در بررسی اولیه مشخص شد مجرم سایبری از یک هویت جعلی استفاده کرده که در ادامه با انجام اقدامات فنی و تخصصی، شناسایی شد.
وی با بیان این که متهم نامزد سابق شاکی بوده است، گفت: متهم در بازجویی اولیه به بزه انتسابی معترف نشد و اعلام کرد که تلفن همراه وی به سرقت رفته است.
این مسوول انتظامی ادامه داد: با بررسی های دقیق انجام شده مشخص شد که فرد خاطی حافظه جانبی شاکی را سرقت و تصاویر خصوصی خواستگارش را برای جدایی از همسرش در فضای مجازی منتشر کرده است.
وی یاد آور شد: بیشترین اطلاعات از روی فلش مموری ها، رم دوربین‌های شخصی، رم موبایل افراد و هارد‌‌‌دیسک رایانه شخصی کاربران به سرقت می رود.
وی از تمامی کاربران خواست قبل از متضرر شدن و افشای اطلاعاتشان دقت کافی را در نگه ‌داری به خرج دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121