خبرگزاری خلیج فارس/ سارقان فروشندگان سیار طلا را از میدان مرکزی شهر تعقیب و در نزدیکی ترمینال مسافربری در نقطه ای خلوت و تاریک آنها را مضروب و 5 کیلوگرم طلا را به سرقت برده و متواری می شوند.
فرمانده انتظامی استان بوشهر از شناسایی و دستگیری سارقان کاملا حرفه ای خبر داد که 5 کیلوگرم طلای فروشندگان سیار طلا را به سرقت برده بودند.
سردار خلیل واعظی اظهار داشت: در پی اعلام وقوع سرقت 5 کیلوگرم طلا در مردادماه سال گذشته از 4 نفر فروشنده دوره گرد طلا در شهر بوشهر پلیس آگاهی با تشکیل یک کارگروه ویژه، اقدامات تخصصی خود را در این خصوص آغاز کردند.
وی گفت: در بررسی های اولیه کارآگاهان مشخص شد سارقان در یک برنامه حرفه ای و هماهنگ، فروشندگان سیار طلا را از میدان مرکزی شهر تعقیب و در نزدیکی ترمینال مسافربری در نقطه ای خلوت و تاریک آنها را مضروب و 5 کیلوگرم طلا را به سرقت برده و متواری می شوند.
سردار واعظی بیان داشت: در تحقیقات میدانی، بررسی های علمی و تخصصی کارآگاهان پلیس مشخص شد سارقان با برنامه قبلی و بدون بجا گذاشتن هیچگونه ردی از خود اقدام به سرقت کرده اند و این موضوع کار کشف را برای پلیس کمی پیچیده می کرد.
این مقام پلیس اظهار داشت: تیم مسئول این پرونده در اداره مبارزه با سرقت با انجام اقدامات فنی و پلیسی در نهایت موفق شدند هفته گذشته سرنخی از سارقان احتمالی را در یکی از استان های همجوار به دست آورند.
وی تصریح کرد: بلافاصله کارآگاهان با تجهیزات کامل به شهر موردنظر اعزام و با کنترل محل های تردد احتمالی مظنونین، 2 نفر از سارقان را دستگیر و به بوشهر منتقل کردند.
سردار واعظی با بیان اینکه متهمان دستگیر شده به سرقت 5 کیلو طلا به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان از فروشندگان سیار طلا در بوشهر اعتراف کرده اند خاطرنشان کرد: افراد دستگیر شده دارای سوابق متعدد انواع سرقت می باشند.
سردار واعظی تصریح کرد: در این عملیات 2 دستگاه خودرو از جمله خودرو مورد استفاده در سرقت توقیف و 2 نفر خریدار طلاهای مسروقه دستگیر شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22