باشگاه خبرنگاران/فرمانده انتظامی استان سیستان وبلوچستان، از رهایی گروگان ۱۵ ساله از چنگال آدم ربایان در شهرستان "ایرانشهر" خبر داد.
سردار محمد قنبری گفت: ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز ششم بهمن ماه سال جاری در پی ربایش نوجوانی ۱۵ ساله از جلوی یک مدرسه در شهر خاش بلافاصله تیم‌های از پلیس آگاهی وارد عمل شدند.
وی افزود: در بررسی‌های به عمل آمده از شاهدان عینی در محل حادثه مشخص شد سرنشینان ۲ دستگاه پژو ۴۰۵ نوجوانی ۱۵ ساله به نام محمد را در جلو مدرسه ربوده و به سرعت از محل متواری شده اند.
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در حالی که تحقیقات کارآگاهان ادامه داشت، آدم ربایان با اعضای خانواده پسربچه ربوده شده تماس گرفته و مبلغ ۱۰ میلیارد ریال را برای رهایی او مطالبه کرده اند.
سردار قنبری عنوان کرد: با توجه به این تماس تهدید آمیز تلفنی، تحقیقات پلیسی وارد مرحله جدی تری شد و کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان توانستند با ردزنی‌های علمی و گسترده یکی از گردانندگان ماجرای آدم ربایی را شناسایی کنند.
وی گفت: پس از ۵۰ روز کار تحقیقات گسترده پلیسی سرانجام اطلاعاتی در خصوص تردد این گروگان گیر با یک دستگاه اتوبوس مسافربری در محور نهبندان-زاهدان بدست آمده و تیم رسیدگی کننده پرونده با کنترل نامحسوس محور متهم را ساعت یک بامداد روز گذشته در ورودی شهر زاهدان در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند.
این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: متهم در همان بازجوئی‌های اولیه لب به اعتراف گشود و به آدم ربایی با همدستی ۵ نفر دیگر بستگانش در پی اختلافات مالی با عموی فرد ربوده شده اعتراف کرد.
در ادامه این عملیات با اطلاعات بدست آمده شمارش معکوس برای دستگیری اعضای این باند گروگانگیری در شهر زاهدان آغاز و ۶ تیم از افسران زبده پلیس آگاهی در سه عملیات همزمان در شهرک جهاد، خیابان دانشگاه و طباطبایی چهار تن از آدم ربایان را در کمتر از سه ساعت دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: در ادامه بازجوئی‌ها متهمان به نگهداری فرد ربوده شده در یکی از روستا‌های حاشیه شهر ایرانشهر با همدستی دیگر عضو این باند اعتراف و تیم‌های عملیات ویژه پلیس آگاهی با بدست آمدن این اطلاعات در یک عملیات هماهنگ و منسجم فرد نوجوان ربوده شده را صحیح و سالم آزاد و به آغوش خانواده بازگرداندند.
سردار قنبری با اشاره به ادامه تحقیقات برای دستگیری دیگر عضو این باند که قبل از رسیدن پلیس پا به فرار گذاشته بود، خاطر نشان کرد: پلیس با کسانی که به خواهند نظم و امنیت جامعه را برهم بزنند با قاطعیت برخورد و اجازه جولان را به آن‌ها نخواهد داد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c