فارس/مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: از فردا تا روز سه‌شنبه یک سامانه بارشی در لرستان فعال شده و بارش‌های خوبی را به دنبال دارد.
محمد ناصر هاشمی صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌ها، از عصر فردا تا عصر روز سه شنبه ششم فروردین ماه شاهد فعالیت سامانه بارشی و تقویت مقدار و شدت بارش‌ها در همه نقاط لرستان خواهیم بود.
وی با اشاره به با فعال شدن این سامانه بارشی در همه مناطق لرستان به ویژه نیمه‌های جنوبی و شرقی عنوان کرد: بر این اساس آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و احتمال طغیان رودخانه‌های محلی و فصلی پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی لرستان خاطرنشان کرد: از سویی علاوه بر کاهش قابل توجه دماهای روزانه، ورزش باد نسبتا شدید تا شدید لحظه‌ای و رعد و برق، پیش‌بینی‌ها از بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی شمال و شرق استان و ارتفاعات مناطق معتدل خبر می‌دهد.
هاشمی ادامه داد: با فعال شدن این سامانه بارشی متوسط بارش‌ها در سطح استان لرستان بین ۴۵ تا ۵۵ میلی‌متر تخمین زده می‌شود.
وی تاکید کرد: البته در برخی دیگر از نقاط لرستان پیش‌بینی می‌شود میزان بارش‌ها از مرز ۸۰ میلی‌متر عبور کند.
مدیرکل هواشناسی لرستان افزود: با فعالیت این سامانه بارشی سرعت وزش باد به ویژه در مناطق شرقی لرستان به بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.
وی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از وارد آمدن خسارات احتمالی توصیه می‌شود تمهیدات لازم به کار رفته و آمادگی برای فعالیت این سامانه بارشی در سطح لرستان وجود داشته باشد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9