ایرنا/رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان از شناسایی متخلفان قطع درختان جنگلی روستای رشه ده این شهرستان خبر داد.
شاهرخ محمودی روز شنبه اظهار داشت: در ادامه گشت زنی نیروهای منابع طبیعی از جنگل های محدوده شهرستان و در روز اول فروردین که با شعار 'روز جهانی جنگل' به رسمیت شناخته شده است، حجم زیادی از درختان باارزش جنگلی روستای رشه ده در بخش مرکزی قلع و قمع شده بودند.
وی افزود: با بررسی های به عمل آمده و تجسس نیروهای منابع طبیعی عاملان قطع درختان جنگلی این روستا شناسایی شدند که بعد از تعطیلات نوروزی جهت برخورد قانونی به مراجع قضایی معرفی می شود.
رئیس اداره منابع طبیعی مریوان یادآور شد: جریمه ها بر اساس نُرم جدید مجازات مندرج در ماده 28 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 محاسبه و با متخلفان با اشد مجازات برخورد می شود.
وی سود جویی را عامل اصلی قلع و قمع درختان بلوط زاگرس بیان کرد و گفت: گشت زنی نیروهای اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان در تعطیلات نوروز در حوزه و عرصه های منابع طبیعی شهرستان به صورت شبانه روزی ادامه دارد.
محمودی اضافه کرد: طبق برآورد و بررسی های انجام شده بیش از هشت متر مکعب (هشت استر) از درختان جنگلی این منطقه قطع شده اند که توسط خودروهای اداری به اداره منابع طبیعی حمل و انتقال داده شدند.
وی از عموم مردم و طبیعت دوستان خواست هرگونه گزارشات تخریب، تصرف، قطع درختان جنگلی و ذغال گیری از این درختان را به شماره رایگان 1504 اعلام کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34