تسنیم/فرماندار اهواز با هشدار شهروندان و روستائیان از توقف و اسکان در کنار روخانه‌ها، کانال‌های فصلی و مسیل‌ها، گفت: براساس تصمیم ستادمدیریت بحران شهرستان اهواز در حالت آماده‌باش هستیم.
جمال عالمی نیسی درباره آخرین وضیت هواشناسی خوزستان و پیش‌بینی بارش، اظهار داشت: براساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر ورود سامانه بارشی در اواسط روز شنبه و احتمال وقوع سیلاب،آبگرفتگی و افزایش آب روخانه‌ها، مردم اهواز، مهمانان نوروزی و ساکنان حاشیه رودخانه از توقف یا اسکان در این مسیر خودداری کنند.
وی با هشدار شهروندان و روستاییان از توقف و اسکان در کنار روخانه‌ها، کانال‌های فصلی و مسیل‌ها بیان کرد: براساس تصمیم ستادمدیریت بحران شهرستان اهواز در حالت آماده‌باش هستیم.
فرماندار اهواز از دهیاران و شوراهای روستاهای حاشیه رودخانه کارون، کرخه و دز درخواست کرد تا درباره پیش‌بینی بارندگی و مقابله با هرگونه سیلاب احتمالی تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.
همچنین اداره کل هواشناسی استان خوزستان در اخطاریه‌ای اعلام کرده که: از اواسط روز شنبه لغایت اوایل چهارشنبه هفته آینده با ورود سامانه باران‌زا، افزایش ابر، رگبار باران، رعد و برق، وزش باد قابل ملاحظه تا شدید به همراه تندباد لحظه‌ای به ویژه در روز دوشنبه و احتمال تگرگ در استان مورد انتظار است که آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها را در پی خواهد داشت.
در ادامه این اخطاریه آماده است که: بارش در ارتفاعات به صورت برف پیش بینی می شود. شمال خلیج فارس نیز طی این ایام مواج خواهد بود.
اما در پایان اخطاریه اشاره شده که بیشترین شدت بارش‌ها در اواسط روزهای یک شنبه تا اواخر سه‌شنبه که در روز یکشنبه و دوشنبه در مناطق شمال غربی، شمالی، شمال شرقی، شرقی و مرکزی استان خوزستان در روز سه شنبه در مناطق شمالی، شمال شرقی، شرقی و مرکزی است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335