ایرنا/ محسن آهنی عصر یکشنبه در مصاحبه ای گفت: 240 نانوایی یارانه ای و آزادپز در آستارا فعال است و تعداد قابل توجهی از آنها با تمایل خود برای فعالیت در ایام نوروز انتخاب شده اند و مردم، تعطیلی خودسرانه نانوایی ها را به اداره صنعت، معدن و تجارت گزارش کنند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا اظهار کرد: بازرسان این اداره و عوامل اتاق اصناف نیز بر اساس برنامه ریزی، به رصد فعالیت نانوایی ها و سایر واحدهای صنفی و خدماتی مشغول هستند و با موارد تخلف، برابر قانون برخورد خواهد شد.
وی ادامه داد: با حمایت اداره صنعت، معدن و تجارت، 24 نانوایی برای دریافت تسهیلات بهسازی و توسعه امکانات، به بانک های عامل معرفی و تعدادی از آنها نیز دوگانه سوز شده اند.
آهنی بیان کرد: با توجه به گردشگرپذیر بودن آستارا، نانوایان باید با جدیت بیشتر برای تامین نان مورد نیاز در تعطیلات نوروز فعالیت کنند تا شهروندان و مهمانان، در تامین نان مشکل نداشته باشند.
پیشتر سردار نیازپور مسئول اتحادیه نانوایان آستارا از کمبود آرد برای تعدادی از نانوایان آزادپز و شلوغی صف برخی نانوایی ها خبر داده بود.
برخی از نانوایان آستارا با رد احتمال فروش آزاد آرد سهمیه توسط همکاران خود، تعطیلی خودسرانه تعدادی نانوایی را علت شلوغی صف برخی نانوایی ها می دانند.
شهرستان گردشگرپذیر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0