مهر/ جانشین پلیس فتا استان کرمانشاه در خصوص فعالیت کلاهبرداران خصوصاً در فضای مجازی و به بهانه کمک به سیل زدگان شمال کشور هشدار داد.
سرهنگ یوسف زنگنه وندی اظهار داشت: به دنبال حادثه وقوع سیل در کشور متأسفانه شاهد فعالیت کلاهبردارانی هستیم که به همراه متن‌ها و تصاویر دلخراش، شماره حساب‌هایی را به عنوان کمک به آسیب دیدگان اعلام می‌کنند بطوری که شاید بتوان گفت تعداد شماره حساب‌های موجود از تعداد آسیب دیدگان بیشتر شده است.
وی همچنین در خصوص روش دیگر کلاهبرداران گفت: مجرمین با عناوین مختلف از جمله کمک برای خرید لوازم اولیه اقدام به درج شماره حساب‌های بانکی در شبکه‌های اجتماعی کرده و پس از مدتی اقدام به برداشت از حساب و سرقت وجوح واریزی می‌کنند.
سرهنگ یوسف وندی تاکید کرد: شهروندان تنها به شماره حساب‌های رسمی و اعلام شده کمک‌های خود را ارسال و به دیگر شماره حساب‌هایی که مورد تأیید نیستند توجه نکرده و موضوع را سریعاً به مراکز نظامی اعلام نمایند.
این مقام انتظامی همچنین به شهروندان توصیه کرد که هنگام پرداخت وجه، حتماً به سایت اصلی وارد شده و برای این کار به جای استفاده از لینک‌های ارسالی از سوی دیگران خود ادرس را وارد کنند.
مردم به شایعات توجه نکنند
وی در ادامه به افزایش شایعات در فضای مجازی نیز اشاره کرد و و ضمن آنکه از شهروندان خواست تا به ان ها توجه نکنند، گفت: شایعه پراکنان تنها قصد ایجاد تشویش عمومی و ترس میان مردم را دارند.
سرهنگ زنگنه وندی خاطرنشان کرد: با توجه به وقوع حوادث طبیعی و هشدارهای هواشناسی در خصوص امکان وقوع سیل در بعضی از نقاط کشور و همچنین گستردگی فضای‌مجازی و امکان اظهار نظر هر شخص با هر نوع تخصصی موجب رواج شایعات مختلف شده است.
جانشین پلیس استان کرمانشاه فتا یادآور شد: بسیاری از اخبار در خصوص وقوع سیل در برخی شهرها که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود کذب بوده و ایجاد کننده آن تنها با هدف بالابردن تعداد مخاطبین خود دست به ایجاد و انتشار آن می‌زنند.
وی همچنین به مردم توصیه کرد تا خبرهای هواشناسی را از طریف صداوسیما و خبرگزاری‌های رسمی دنبال کنند.
سرهنگ زنگنه وندی در پایان گفت: افرادی که اقدام به پخش مطالب کذب و دروغین در سطح جامعه کنند برابر ماده ۱۸ قانون جرایم رایانه‌ای به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال زندان یا جزای نقدی از ۵ تا ۴۰ میلیون ریال و یا هردو محکوم خواهد شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :