باشگاه خبرنگاران/ احمد ملایری سرپرست فرمانداری میامی در جلسه اضطراری شورای مدیریت بحران استان گفت: بارش برف در کالپوش از عصر دوشنبه آغاز شد و تعداد ۱۵۰ خودرو و ۳ دستگاه اتوبوس در محورهای این منطقه گرفتار شد .
وی افزود: جلسه ستاد بحران فرمانداری میامی در اولین ساعات برگزار و با اولویت نجات در برف ماندگان به انجام رسید. برخی تجهیزات مستقر در بخش کالپوش به علت برودت هوا، کولاک گسترده و برف شدید از کار افتاد.‌
ملایری ادامه داد: با قطع برق در بخش کالپوش ، آنتن دهی تلفن همراه نیز دچار اختلال شد و در چنین شرایطی مساعدت و همکاری مردم در نجات جان گرفتاران در برف قابل ستایش و قدردانی بود.
وی با بیان اینکه مدیریت بحران استان چندین دستگاه بولدوزر از قم ، دامغان ، سمنان و شاهرود به منطقه کالپوش اعزام نمود تصریح کرد: با توجه به متلاشی شدن ۱۶۰ تیر برق فشار قوی و یخ بستن سیم های برق به قطر ۱۲ سانتی متر ، برق منطقه کالپوش قطع شد که با تلاش و همت بی شائبه ی پرسنل شرکت توزیع برق و همکاری مثال زدنی مردم این مشکل به مرور برطرف گردید.
سرپرست فرمانداری میامی گفت: حدود ۵۰ ماشین مدفون شده در برف ، با کمک مردم و مسئولان و پرسنل پرتلاش حاضر در منطقه آزاد سازی شد.
وی در پایان ابزار داشت: ۴۰ منزل مسکونی براثر رانش زمین ،آسیب دیده است که برای ۲۰ خانواده که منازل آنها غیر قابل سکونت بود ، اقدامات لازم در خصوص اجاره منزل انجام شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c