ایرنا/ «عزت الله آمره ای» روز دوشنبه در گفت و گویی افزود: با وجود افزایش قابل توجه حجم آب رودخانه ها تا کنون مشکل خاصی رخ نداده است.
وی بیان کرد: سرریز سد کمال صالح که در اواخر سال گذشته آغاز شده، همچنان ادامه دارد و برخی از سدهای کوچک استان نیز سرریز کرده اند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی ادامه داد: بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی این استان بارندگی ها تا 2 روز آینده با شدت بیشتری ادامه دارد و مردم ساکن در حریم رودخانه های شهری و روستایی این استان باید آمادگی لازم را برای مقابله با سیلاب داشته باشند.
آمره ای اظهار داشت: به دلیل حساسیت موضوع، نشست کارگروه سیلاب استان مرکزی با حضور دستگاه های اجرایی این استان امروز (دوشنبه) برگزار و نقاط حادثه خیز شناسایی شده به اطلاع دستگاه های اجرایی متولی و فرمانداران رسیده است.
وی گفت: مسافران نوروزی و شهروندان استان مرکزی به هیچ عنوان در حاشیه و مسیر رودخانه های این استان تردد نداشته باشند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی افزود: 320 میلیمتر بارندگی در سال جاری (اول مهرماه پارسال) تاکنون در این استان به ثبت رسیده که این میزان نسبت به بارش بلند مدت 70 درصد افزایش یافته است.
استان مرکزی با 12 شهرستان دارای بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f