تسنیم/مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: با بارندگی‌های اخیر حجم سد اکباتان افزایش یافته و بیش از ۵۰ درصد آن پر است.
منصور ستوده اظهار داشت: بیش از 50 درصد ظرفیت سد اکباتان شامل 18 میلیون مترمکعب پر شده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 12 میلیون متر مکعب بوده است.
وی افزود: حجم ذخیره سد اکباتان تا 12 روز پیش هم 16 میلیون و 800 هزار متر مکعب بود که در این مدت با بارش‌های خوب، افزایش چشمگیری یافته است.
ستوده اعلام کرد: ورودی آب به سد 810 و خروجی آن 3 هزار و 300 لیتر در ثانیه است و در کنار سد اکباتان از رودخانه‌های عباس‌آباد، خاکو و دره مرادبیک هم در فصل‌های غیر کشاورزی برای تأمین آب شرب همدان استفاده می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با اشاره به ظرفیت سد کلان ملایر هم بیان کرد: 45 میلیون و 170 هزار متر مکعب در این سد وجود داشته و سرریز کرده است که به‌منظور جلوگیری از وقوع سیل دریچه پایین سد بازشده و 6 هزار و 400 لیتر در ثانیه آب از آن خارج می‌شود.
ستوده مطرح کرد: آب ذخیره‌شده در این سد به دلیل تکمیل نبودن تصفیه‌خانه بیشتر برای کشاورزی مصرف می‌شود که طرح تصفیه‌خانه و شبکه انتقال آب آن بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e